main-bg.jpg

Požár střechy likvidovalo devět jednotek hasičů

Devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů dnes likvidovalo požár střechy průmyslové haly v Pohořelicích na Brněnsku.

Hlášení o požáru hasiči na tísňové lince převzali v 15.43 hodin, první jednotky byly na místě do 6 minut. Protože plameny šlehaly z plochy zhruba 30 krát 40 metrů a hustý černý dým byl viditelný z širokého okolí, krajské operační a informační středisko HZS JmK vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. K zásahu vyjely profesionální jednotky z Pohořelic, Židlochovic a ze stanice v Lidické ulici v Brně, a dobrovolné jednotky z Vranovic, Přísnotic, Židlochovic, Hrušovan u Brna, Olbramovic a Žabčic.
Proti plamenům hasiči nasadili vodní proudy s pěnou a zasahovali ve třech úsecích – pomocí výškové techniky a nastavovacích žebříků na střeše, dále před halou a uvnitř objektu. V hale, kam se propadaly části prohořelé střechy, se soustředili zejména na ochranu výrobní technologie. Vzhledem k hustému dýmu s toxickými zplodinami hoření během hašení také monitorovali směr větru. Povětrnostní podmínky byly příznivé a vítr kouř unášel mimo obytnou zástavbu města.
Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 17.13 hodin. Dohašování lokálních ohnisek hoření pak hasiči ukončili v 18.23 hodin. Silně zakouřenou halu hasiči odvětrali.
Požár vznikl při dostavbě haly provozu k lisování a svařování ocelových dílů pro automobilový průmysl. Při požáru nebyl nikdo zraněn, jeho příčinou byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Hořet začalo při svařování izolační lepenky na střeše nové části haly. Oheň zachvátil izolační lepenku a rozšířil se na další části izolace a konstrukce střechy. Způsobená škoda převyšuje milion korun. Její přesnou výši bude možné určit až po podrobné prohlídce stavu objektu a technologie.   

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje


Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31