main-bg.jpg

Požár sládky zaměstnal deset jednotek hasičů

Deset jednotek hasičů dnes odpoledne likvidovalo požár skládky u obce Újezd u Brna v okrese Brno-venkov.

Požár, který byl ohlášen ve 12.16 hodin, zachvátil skládku u zemědělského areálu na okraji obce. Protože hořely vyřazené dřevěné pražce a další dřevěný materiál a odpad, oheň se rychle šířil a hustý kouř ohrožoval okolí, krajské operační a informační středisko HZS JmK na žádost velitele zásahu vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic v Brně-Slatině a v Lidické ulici, v Židlochovicích a Slavkově, a dobrovolné jednotky z Újezdu, Šlapanic, Moutnic, Žatčan, Hostěrádek-Rešova a Sokolnic.

Na skládce o rozměrech zhruba 50 krát 60 metrů oheň zasáhl zhruba čtvrtinu plochy. Hasiči proti plamenům nejdříve nasadili tři vodní proudy a vzápětí těžkou pěnu. Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve 13.10 hodin. Prohořívající pražce a další dřevěný odpad dohašovali čtyřmi vodními proudy se smáčedlem. K zásobování cisteren zřídili kyvadlovou dopravu vody od hydrantu v obci. K rozhrnování požářiště byly nasazeny dva nakladače. Díky příznivým klimatickým podmínkám se zplodiny hoření rozptýlily v blízkosti požáru a neohrozily okolní obce.

Po dohašování žhnoucích a doutnajících ohnisek a kontrole požářiště termokamerou hasiči požár zlikvidovali v 15.29 hodin. Ke střežení požářiště na místě zůstala místní dobrovolná jednotka.

Skládka zřejmě začala hořet od pálení odpadu v blízkosti dřevěných pražců. Majitel skládky, který uskladněný materiál využívá k výrobě dřevěných štěpků, nevyčíslil žádnou škodu.     

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30