main-bg.jpg

Požár od pyrotechniky způsobil škodu přes milion korun

Škodu za více než milion korun dnes způsobil požár od zábavné pyrotechniky v Masarově ulici v Brně-Líšni.

Požár přístřešku se zaparkovaným automobilem na ploše zhruba osm krát čtyři metry byl hasičům ohlášen devět minut po půlnoci. Protože oheň se z přístřešku rozšířil také na sousední restauraci Havana, krajské operační a informační středisko vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu - na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v ulicích Tuřanka, Bauerova  a Lidická v Brně a v Pozořicích,  a dobrovolné jednotky z Brna Slatiny, Chrlic a Šlapanic.  

Požár přístřešku a sousední restaurace na ploše nejméně deset krát deset metrů hasiči pomocí čtyř vodních proudů po vypnutí el. energie dostali pod kontrolu 57 minut po půlnoci. Z požářiště hasiči do bezpečné vzdálenosti vynesli a ochladili šest tlakových propanbutanových lahví. Oheň po dohašení lokálních ohnisek v podhledech a na terase pod restaurací zlikvidovali ve 3.18 hodin. Průzkum ukázal, že oheň ani použitá voda při hašení nepoškodily sousední supermarket s potravinami.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, oheň zničil přístřešek se zaparkovaným autem na ploše zhruba osm krát čtyři metry a část restaurace na ploše nejméně 10 krát 10 metrů. Požár zapálila zábavní pyrotechnika. Způsobenou škodu vyšetřovatel HZS předběžně vyčíslil na nejméně milion korun.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29