main-bg.jpg

Požár na dálnici zničil kamion s nákladem papíru

Rozsáhlý požár kamionu dnes odpoledne hasiči likvidovali na dálnici D2 u Podivína na Břeclavsku. U požáru zasahovalo devět jednotek hasičů. 

Hlášení o požáru hasiči přijali v 15.05 hodin. Krajské operační a informační středisko HZS JmK vyhlásilo druhý stupeň poplachu. K zásahu vyslalo profesionální jednotky ze stanic v Hustopečích, Břeclavi, Pohořelicích, Mikulově a Židlochovicích, a dobrovolné jednotky z Podivína, Horních Bojanovic, Starovic a Velkých Pavlovic.

Kamion MAN s návěsem zřejmě začal hořet za jízdy na 40. kilometru ve směru z Brna do Břeclavi. Bulharský řidič vozidlo zastavil v odstavném pruhu a z hořící kabiny vyskočil. I když se snažil oheň hasit ručním hasícím přístrojem, při příjezdu prvních jednotek byl kamion s návěsem celý v plamenech. Pod plachtou návěsu se oheň rozšířil také na převážené role papíru.

Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích hašení požáru rozdělili na dva úseky. Proti plamenům nasadili pět vodních proudů, k doplňování cisteren zřídili kyvadlovou dopravu vody od čerpacího stanoviště v Podivíně. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 15.36 hodin. Dohašování kabiny i nákladního prostoru s prohořívajícími rolemi papíru trvalo ještě více než hodinu. Likvidaci požáru po ochlazení vozidla, kontrole nákladního prostoru termokamerou a dohašení skrytých ohnisek hoření hasiči ukončili v 16.42 hodin. O úklid povrchu dálnice a odstranění vraku vozidla se postarali silničáři a pracovníci asistenční služby.

Likvidace požáru si vyžádala úplné uzavření dálnice ve směru do Břeclavi, kvůli silně zakouřené dálnici byla v protisměru omezena rychlost.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. Mezi verzemi nevyloučil technickou závadu na vozidle. Škoda způsobená požárem zatím nebyla vyčíslena, podle prvotních odhadů ale zřejmě převýší milion korun.   

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30