main-bg.jpg

Požár haly způsobil milionové škody

K požáru haly na Břeclavsku vyjelo deset hasičských jednotek. Kvalitu ovzduší monitorovala mobilní chemická laboratoř z Tišnova. 

Krajské operační a informační středisko HZS JMK vyslalo jednotky dnes krátce po desáté hodině dopoledne k požáru skladovací haly v obci Přítluky na Břeclavsku. Po příjezdu hasičů do areálu zemědělského družstva bylo zřejmé, že je potřeba vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. Plameny zachvátily halu o rozměrech asi 20 na 50 metrů.

Vlivem požáru se střecha haly začala rychle bortit. Uvnitř hořely prázdné dřevěné a plastové bedny. Velitel zásahu rozhodl o nasazení šesti vodních proudů a k hašení využil také automobilový žebřík. Dva vodní proudy sloužily k ochlazování a ochraně okolí hořící haly.

Hustý černý kouř, který stoupal z požářiště, směřoval také na obec. Velitel zásahu povolal na místo mobilní chemickou laboratoř z Tišnova, která monitorovala kvalitu ovzduší v okolí požářiště. Z měření vyplynulo, že v obci nebyly překročeny zdraví ohrožující limity nebezpečných látek.

K zásobování místa zásahu vodou zřídili hasiči kyvadlovou dopravu k hydrantu v obci.

Starosta obce, který se dostavil na místo požáru, zajistil vyrozumění obyvatel o situaci.

Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích dostali plameny pod kontrolu v 11,22 hodin. Pomocí bagru museli pobořenou konstrukci haly rozebírat a dohašovat menší ohniska. Oheň zcela uhasili pár minut po druhé hodině odpoledne.

Požár způsobil škodu v předběžné výši šesti milionů korun. Jeho příčinou byly zřejmě práce související s rekonstrukcí haly. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

U požáru zasahovaly jednotky HZS JMK ze stanice Břeclav, Hustopeče, Mikulov a také jednotky SDH obcí Lednice, Milovice, Podivín, Přítluky, Rakvice, Velké Bílovice a Velké Pavlovice.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31