main-bg.jpg

Při požáru přístavku rodinného domu zemřel pes

K požáru v obci Násedlovice na Hodonínsku vyjelo dnes po čtvrté hodině ranní pět hasičských jednotek. 

Operační a informační středisko HZS JMK vyslalo jednotky HZS ze stanice Kyjov a Hodonín. K požáru vyjela také místní jednotka dobrovolných hasičů a jednotky SDH z Dambořic a Žarošic.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že plameny zachvátily celý přístřešek podobající se garáži po levé straně rodinného domu. Oheň se tou dobou již šířil na zateplenou štítovou stěnu domu a rošiřoval se také do dvora. Po hořlavých předmětech se plameny dostaly přes okno do místnosti garáže v přízemí domu a přes dveře do kotelny. 

Jednotky postupně nasadily vodní proud na samotný přístřešek, druhý proud na dům a s třetím vodním proudem vstoupili hasiči v dýchacích přístrojích do domu. Jedním vodním proudem hasiči ochlazovali tři tlakové propan-butanové lahve, které našli pod přístřeškem.

Majitel domu informoval hasiče, že se vevnitř již nikdo nenachází.

Nasazené vodní proudy zabránily rozšíření požáru do rodinného domu a hasičům se podařilo dostat plameny krátce před pátou hodinou pod kontrolu. Likvidaci požáru dokončili v 5,44 hodin.

Plameny poškodily sálavým teplem také sousední rodinný dům. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Došlo při něm však k úhynu jednoho ze psů majitelů domu.

Předběžná výše škody byla odhadnuta na 1 milion korun. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JMK.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30