main-bg.jpg

Požár auta a vážná nehoda uzavřely dálnici

Osm lidí byla dnes zraněno při požáru auta a těžké dopravní nehodě na dálnici D1 u Komořan na Vyškovsku.

Hasiči dostali ve 13.10 hodin hlášení o požáru osobního vozidla na 217,5 kilometru dálnice ve směru z Brna na Kroměříž. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů ze stanic ve Vyškově a v Pozořicích.

V odstavném pruhu dálnice hořelo vozidlo Toyota Avensis. Řidič auta za jízdy zpozoroval kouř a když zastavil, z motorového prostoru již šlehaly plameny. Hasiči oheň dostali ve 13.28 hodin pod kontrolu a za dalších 11. minut dohasili. Řidič auta se při požáru pořezal na ruce o úlomky skla, zdravotníci ho ošetřili na místě. Požár zničil motorovou část vozidla, jeho příčinou byla technická závada. Škodu na vozidle s rokem výroby 1998 vyšetřovatel HZS JmK předběžně vyčíslil na 25 tisíc korun.  


Řidiči hořící toyoty chtěl pomoci řidič odtahového vozidla Man, který v protisměru po dálnici převážel porouchané dodávkové vozidlo Mercedes. Když řidič odtahové služby zastavil  v odstavném pruhu ve směru z Kroměříže do Brna, do stojící soupravy v plné rychlosti zezadu narazil mikrobus Nissan Interstar, v němž jelo devět Poláků. Ve zdemolovaném mikrobusu, který po nárazu skončil převrácený na levém boku, bylo zraněno sedm lidí, jednomu z nich náraz utrhl nohu. Pro těžce zraněného cizince na dálnici přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Ostatní zraněné cizince odvezly sanitky. Náraz poškodil také převáženou dodávku Mercedes Sprinter a odtahové vozidlo Man.


Na místě zasahovala jednotka hasičů ze stanice ve Vyškově. Při jejich příjezdu byli všichni zranění cestující z mikrobusu Nissan mimo vozidlo v péči zdravotníků. Hasiči zdravotníkům pomáhali při jejich ošetřování a nakládání do vrtulníku a sanitek k transportu do nemocnice.

Na vozidlech hasiči udělali protipožární opatření a odpojili baterie. Vyteklé palivo a olej na vozovce zasypávali sorbentem.

Požár a následující těžká dopravní nehoda dálnici zablokovala v obou směrech, policisté dopravu odkláněli. Ve směru z Brna na Kroměříž se podařilo ve 13.40 hodin obnovit provoz v jednom jízdním pruhu a před 15. hodinou v obou pruzích. Ve směru z Kroměříže do Brna zůstala dálnice kvůli vyšetření a zadokumentování nehody uzavřena. Pro obnovení provozu  hasiči po 16. hodině zahájili úklid dálnice od střepů a úlomků a havarovaná vozidla postupně odtahovali do odstavného pruhu.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29