main-bg.jpg

Požár zničil byt v panelovém domě

S požárem bytu v panelovém domě v Brně-Kohoutovicích se potýkaly čtyři jednotky HZS z brněnských stanic BVV, Lidická, Starý Lískovec a Líšeň. 

Událost byla na tísňovou linku hlášena v 18,30 hodin. Podle informací byl dům silně zakouřený a lidé viděli plameny v jednom z bytů ve 4. patře.

Šest minut od ohlášení přijeli na místo hasiči ze stanice BVV. Vytvořili do poschodí vodní proud. Zjistili, že ve dveřích do bytu stojí jeden z jeho uživatelů a snaží se plameny uhasit nástěnným hydrantem. Hasiči v dýchacích přístrojích vnikli do bytu a vyvedli z něj popáleného osmatřicetiletého muže.

Záchranná služba z místa odvezla také jednadevadesátiletou obyvatelku domu, která měla zdravotní potíže. Jeden z obyvatelů se nadýchal kouře, ale péči záchranné služby odmítl.

Požár poškodil rozvody vody, která následně vyplavila velkou část domu. Hasiči po likvidaci požáru odčerpali tuto vodu z výtahové šachty pomocí kalového čerpadla.

Celý dům museli odvětrat a průběžně měřili také možný únik plynu z poškozeného bytu. S pomocí pracovníků speciálních služeb uzavřeli rozvody vody, elektřiny a plynu.

Na místo přijel starosta městské části, který obyvatelům domu nabídl náhradní ubytování. Tuto možnost však nikdo z nich nevyužil. Hasiči provizorně označili potemnělé schodiště uvnitř domu pomocí chemických světel.

Po důkladné kontrole požářiště termokamerou ohlásil velitel zásahu ve 20,38 hodin likvidaci požáru a jednotky se postupně vracely na své základny.

Podle předběžného odhadu způsobil požár škodu ve výši 1,5 milionu korun.  Příčinu jeho vzniku vyšetřuje příslušník HZS ve spolupráci s Policií ČR.

 

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

 FOTOALBUM


 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30