main-bg.jpg

Policisté a hasiči hledali ztraceného muže

IMG_5490 Nedaleko Znojma v katastru obce Suchohrdly se ztratil starší muž. Policie ČR zahájila pátrání a jihomoravští hasiči se do celé akce zapojili. Vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyrazilo devět jednotek.

Takový byl začátek dnešního cvičení složek IZS. Po taktické poradě se jednotky přesunuly ze Znojma na místo pátrání. Pod vedením PČR vytvořili hasiči s policisty rojnici a zahájili kolem poledne pátrací akci v lesním porostu. Terénem prostupovalo na sto hasičů a policistů. Pátrání se účastnil také psovod PČR a čtyři příslušníci na koních. Vzhledem k povětrnostním podmínkám nemohla Policie ČR dle námětu cvičení využít vrtulník. Před druhou hodinou se podařilo muže najít zraněného. Poskytli mu tepelný komfort a transportovali jej z lesa.

K monitorování situace využili hasiči a policisté navigační systém společnosti GINA, se kterou jihomoravští hasiči dlouhodobě spolupracují. V ostré pátrací akci jej využili před pár dny u Židlochovic na Brněnsku.

Systém umožňuje sledovat pohyb rojnice terénem na mapovém (nebo ortofoto) podkladu. Je možné sledovat pohyb pátracího psa, vozidel apd. Díky technologii jsou jasně označeny již prohledané prostory.

V akci byli profesionální hasiči ze Znojma a dobrovolné jednotky obcí Suchohrdly, Prosiměřice, Slup, Šatov, Mikulovice, Božice, Jevišovice a Běhařovice. Hasiči si při cvičení zopakovali součinnost s PČR a prakticky si osvojili prohledávání neznámého terénu.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30