main-bg.jpg

Podmáčený dům museli zabezpečit hasiči

P6250109 Podmáčený rodinný dům v obci Ludíkov museli hasiči zajistit proti sesunutí. Zabezpečení domu pomocí výdřevy provedli hned ze dvou stran.

Hasiči byli k sesunutí části štítové zdi povolání v 16:48 hod. První na místo události dorazila místní dobrovolná jednotka. Společně s profesionálními hasiči, kteří dorazili pár minut po hasičích z Ludíkova a místostarostou obce, který byl rovněž na místě události, přesvědčili majitelku domu, aby jej opustila. Následně byla majitelka domu provizorně ubytována na obecním úřadě, kde se jí věnoval psycholog HZS JmK.

Vzhledem ke stavu domu, který byl postaven z nepálených cihel, povolal velitel zásahu na místo události statika a energetickou pohotovost. Statik po prohlédnutí rodinného domu konstatoval, že stavba musí být provizorně zabezpečena výdřevou a po vystavení demoličního výměru stavebním úřadem, odstraněna.

K zabezpečení domu proti dalšímu sesunutí, byla povolána jednotka z PS Lidická s nosičem kontejnerů a vanou s dřevěnými trámy a technický automobil.

Protože se jednalo o časově velice náročný zásah, zajistil starosta a místostarosta obce stravu pro zasahující hasiče.

Psycholog HZS JmK ve spolupráci s Oblastní charitou Blansko zajistil ubytování majitelky poškozeného domu v azylovém domě Centrum "PRO" Boskovice.

Zásah byl ukončen pár minut po 23. hodině.

Zasahující jednotky PO:

PS Boskovice; PS Blansko; PS Lidická     

SDH Ludíkov; SDH Žďárná

mjr. Ing. David Jirouš

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30