main-bg.jpg

Pod převráceným traktorem se vážně zranil řidič

K záchraně muže, na kterého se převrátil traktor, dnes hasiči vyjížděli do obce Hluboká u Kunštátu na Blanensku.

Nehodu byla hasičům ohlášena v 8.21 hodin, na místo vyjely jednotky ze stanic v Kunštátu a v Boskovicích. Při jejich příjezdu v kabině traktoru nikdo nebyl. Traktor s vlečkou z polní cesty sjel do louku, kde se v prudkém svahu zhruba 20 metrů od cesty převrátil na střechu. Při nehodě byli v kabině stroje tři muži a všem se podařilo dostat ven před příjezdem záchranářů. Řidič traktoru utrpěl vážné zranění a lékař pro jeho transport do nemocnice přivolal vrtulník letecké záchranné služby. Dalšího zraněného muže zdravotníci ošetřili na místě, třetí vyvázl bez zranění.

Hasiči zdravotníkům pomáhali při ošetřování zraněných, zajišťovali přistání vrtulníku a pomohli naložit zraněného řidiče k transportu do nemocnice. Havarovaný traktor zajistili proti případnému vzniku požáru, do připravené nádoby jímali unikající naftu z nádrže, provozní kapaliny vyteklé na louku zasypávali sorbentem.

K vyproštění havarovaného traktoru si majitel povolal nakladač. Stroj se s pomocí hasičů podařilo nejdříve z polohy na střeše přetočit na bok. Hasiči stroj ve svahu zajistili rozpěrnými tyčemi a poté traktor pomohli převrátit. V 10.48 hodin se traktor podařilo postavit zpět na kola.Hasiči pak pomohli stroj vytáhnout ze stráně zpět na polní cestu.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30