main-bg.jpg

Po nehodě hasiči stabilizovali zborcený objekt

Dnes ve 13.04 vyjížděli hasiči z požární stanice Bučovice a z brněnské stanice Lidická k dopravní nehodě osobního auta v Bučovicích na Vyškovsku. 

Nehoda byla specifická tím, že při ní došlo k porušení statiky garáže, do které auto vrazilo. Jednotky byly povolány k zajištění stability objektu.

Hasiči na místě zjistili, že statika stavby je značně narušená a je potřeba zajistit garáž proti dalšímu zborcení. Uvnitř budovy totiž zůstalo zaparkované auto. Betonové překlady zůstaly nad zaparkovaným vozem viset jen na pár centimetrech.

Aby se zabránilo zranění kolemjdoucích, zabezpečila první jednotka HZS místo zásahu a vyčkala na příjezd speciální techniky z Brna.

Z brněnské stanice Lidická vyjela technika určená k zajištění stability objektu. Hasiči začali odebírat sutiny z horní části překladů tak, aby je bylo možné navázat a pomocí hydraulické ruky zásahového vozidla nebezpečné kusy betonu odstranit.

Velitel zásahu zvažoval využití stabilizační sady Paratech. Pomocí výdřevy se na radu přivolaného statika hasičům podařilo část objektu zajistit a stabilizační sada tak nebyla potřeba. Zaparkované BMW následně vytáhli ven.

Místo zásahu předali hasiči majiteli garáže.

V 17.16 hodin se vrátila poslední jednotka zpět na základnu.

U zásahu využili jihomoravští profesionální hasiči  ze stanice Lidická znalosti a dovednosti ze speciální činnosti stabilizace budov.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31