main-bg.jpg

Oheň zničil zaparkovaný kamion

Operační a informační středisko HZS Jihomoravského kraje povolalo krátce po druhé hodině ráno čtyři hasičské jednotky k požáru dopravního prostředku ve Veselí nad Moravou.

K zásahu vyjela jednotka HZS JMK ze stanice Veselí nad Moravou a aktivovány by také jednotky SDH obcí Veselí nad Moravou a  Vnorovy. Ze sousedního Zlínského kraje vyjela jednotka SDH Uherský Ostroh.

Hasiči na místě zjistili, že hoří kamionový tahač Volvo a plameny ohrožují i připojený cisternový návěs. Proti ohni okamžitě nasadili  dva vodní proudy a třetí použili k ochlazování cisterny a zabránění rozšíření požáru na návěs.

Nebylo jasné, zda je cisterna prázdná, případně co je uvnitř. Hasiči proto postupovali obezřetně a s použitím smáčedla se jim podařilo zabránit rozšíření požáru na návěs. Zásah probíhal v dýchacích přístrojích.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu pět minut před půl třetí ráno. O čtvrt hodiny později požár zcela zlikvidovali.

Hasiči po zdolání požáru zjistili, že cisterna je prázdná a s největší pravděpodobností slouží k přepravě vína.

Na místo přijel vyšetřovatel HZS. Sálavé teplo z požáru poškodilo také vedle stojící německý kamion Mercedes. Vyšetřovatel odhadl škodu na obou kamionech předběžně na 2,5 milionů korun. Příčinu v současné době vyšetřuje ve spolupráci s příslušníky Policie ČR.

Při požáru nebyl nikdo zraněn.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

 

 Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31