main-bg.jpg

Plameny zachvátily pilu v Troubsku

Devět hasičských jednotek s osmnácti vozidly zasahovalo v noci u požáru pily v Troubsku na Brněnsku. 

Událost byla na operační středisko HZS JMK nahlášena ve 22,12 hodin. Vzhledem k charakteru požárem zasaženého  objektu se na místo sjely jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

Plameny zasáhly sušičku dřeva uvnitř haly a přeskočily také na sousední stavení. Celkem zachvátil požár asi 50 metrů čtverečních.

Hasiči nasadili proti požáru pět vodních proudů a proti plamenům na střešní konstrukci využili pěnu. Průzkum místa zásahu prováděl velitel z koše automobilového žebříku a rozdělil místo zásahu na tři úseky. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na část střechy, kde byly instalovány solární panely.

K zásobování zasahujících jednotek vodou zřídil velitel čerpací stanoviště u hydrantu v nedalekých Popůvkách.

Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích dostali plameny pod kontrolu pět minut před půl dvanáctou v noci. Následně však museli ještě dohašovat lokální ohniska a rozebírat střešní konstrukci. Situaci kontrolovali termokamerou.  

Požár se podařilo zcela zlikvidovat v 00,44 hodin ráno. Místo předal velitel zásahu písemně uživateli objektu. Událost se obešla bez zranění. Předběžnou škodu vyčíslil vyšetřovatel na 2 miliony korun. Vyšetřování však pokračuje na místě za denního světla, kdy se také bude zjišťovat příčina vzniku požáru.

U zásahu pracovaly jednotky HZS JMK ze stanice BVV, Lidická, Líšeň, Přehrada, Rosice a Starý Lískovec ve spolupráci s jednotkami SDH z Bohunic, Střelic a Zastávky.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK


FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31