main-bg.jpg

Pátek 13.4. Den požární bezpečnosti trochu jinak

1 Lidé v mnoha zemích považují pátek třináctého za nešťastný den. Obavy z data spojeného se smůlou a pověrčivostí sahají hluboko do historie. Proto se hasiči rozhodli pověru vyvrátit a každoročně vyhlašují vždy jeden pátek třináctého v roce Dnem požární bezpečnosti.

V rámci dnešního specifického data byl na požární stanici Lidická HZS JmK ÚO Brno-město  představen nový projekt „HASIČI PRO ŠKOLY“. Projekt vznikl ve spolupráci HZS Zlínského, HZS Ústeckého kraje a celé řady dalších subjektů především ze složek IZS. Jeho hlavním cílem je prostřednictvím interaktivních prezentací, videoukázek a fotografií předat žákům základních škol důležité informace z oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí. Pro každý ročník budou zpracovány samostatné prezentace vhodné k použití na interaktivních tabulích, kterými jsou již vybaveny téměř všechny základní školy.

Projekt hasiči pro školy je dostupný zdarma pro všechny školy v České republice na webových stránkách www.hasiciproskoly.cz

Na dnešní pilotní ukázce této hravé formy výuky si děti kromě interaktivní prezentace zkusily také práci s pracovním listem. HZS JmK se v následujícím období soustředí na to, aby se informace o tomto novém projektu, který zahrnuje také metodickou příručku pro učitele, dostaly do co nejširšího okruhu pedagogů.

Velký zájem vzbudil i dnešní Den hasičů v Kyjově. Hasičské vozy, technika, vybavení a ukázky hasičské práce přilákalo zhruba čtyři sta dětí a stovku dospělých.

Pavla Pražáková

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31