main-bg.jpg

Oheň zranil muže a způsobil milionovou škodu

Pět jednotek hasičů likvidovalo dnes v noci požár hospodářského stavení a rodinného domu v Lužicích na Hodonínsku.

Požár domu ve Velkomoravské ulici byl hasičům ohlášen v 19.23 hodin, při příjezdu prvních jednotek byla celá hospodářská část rodinného domu v plamenech a oheň se šířil také na obytnou část domu. Krajské operační středisko HZS proto vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice v Hodoníně a dobrovolné jednotky z Hodonína, Dolních Bojanovic, Prušánek a Dubňan. Při požáru byl zraněn třiapadesátiletý spolumajitel domu. Zdravotníci ho po ošetření na místě s vážnými popáleninami na zhruba 30 procentech těla převezli do nemocnice.

Hasiči zasahující v dýchací technice proti plamenům nasadili čtyři vodní proudy. Kromě hašení hořící přízemní hospodářské části a obytné části domu bránili také rozšíření na sousední stavení. Protože se jednalo o velmi členitý objekt a hasiči při likvidaci jednotlivých ohnisek museli rozebírat konstrukce, oheň se podařilo dostat pod kontrolu ve 22.11 hodin. Po rozebrání konstrukcí, vyklizení půdního prostoru a prozkoumání požářiště i okolí bezkontaktním teploměrem likvidaci požáru ukončili ve 22.48 hodin.

Přízemní hospodářské stavení o rozměrech 11 krát 4 metry a osm krát 4 metry  s dílnou a dalším vybavením oheň zničil, požár zasáhl také část střechy jednopatrového rodinného domu, ve kterém prohořely i stropy. Oheň poškodil také střechu sousedního rodinného domu. 

Příčinu vzniku požáru šetří specialisté HZS JmK a Policie ČR. Po prvotním ohledání místa požáru za nejpravděpodobnější příčinu požáru označili nedbalost při používání topidla na zemní plyn v podomácku vyrobené pálenici, kterou majitel nechal bez dozoru. Celkovou škodu vyšetřovatel HZS předběžně vyčíslil na milion korun.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31