main-bg.jpg

Oheň poškodil stolařskou dílnu a auto

K požáru stolařské dílny u rodinného domu vyjížděli v neděli hasiči do Velešovické ulice v Rousínově-Slavíkovicích na Vyškovsku.

Hustý kouř v dílně zpozoroval majitel domu krátce před 9. hodinou. Protože se po otevření dveří žhnoucí ohniska rozhořela, zavolal hasiče a do jejich příjezdu požár hasil kbelíky s vodou. Krajské operační a informační středisko HZS, které hlášení o požáru přijalo v 8.59 hodin, na místo vyslalo čtyři jednotky hasičů - profesionální jednotky ze stanic ve Vyškově, Slavkově a v Pozořicích a dobrovolnou jednotku z Rousínova.

V části objektu o půdorysu zhruba devět krát sedm metrů hořela hromada uskladněných bukových desek. Hasiči oheň pomocí vysokotlakého proudu v 9.21 hodin dostali pod kontrolu a za dalších devět minut uhasili. Protože žár poškodil i strop dílny, dalšími dvěma vodními proudy hasiči bránili rozšíření požáru do půdního prostoru. Prohořelé doutnající desky z dílny vynesli na dvůr a venku dohasili. Silně zakouřenou dílnu hasiči odvětrali.

Oheň a žár zasáhl uskladněné desky, část stropu, elektroinstalaci a pět kusů ročního elektrického nářadí. Toxické zplodiny hoření v dílně usmrtily psa a kočku. Oheň podle zjištění vyšetřovatele v dílně vypukl zřejmě už během noci a v uzavřeném prostoru po vyčerpání zásoby kyslíku nastalo samouhašení. Doutnající a žhnoucí desky se znovu rozhořely až po otevření dveří. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele, který v dílně odhodil nedopalek cigarety. Způsobenou škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 80 tisíc korun.  Požár osobního vozidla hasiči dnes ráno likvidovali v podjezdu dálnice D1 u obchodního centra Avion v Brně-Komárově. Požár byl operačnímu a informačnímu středisku HZS ohlášen v 6.03 hodin, na místo vyjely dvě jednotky hasičů ze stanic v Bauerově a Lidické ulici. Jednalo o požár v motorovém prostoru vozidla Fiat Ullyse, který hasiči v 6.15 hodin lokalizovali a v 6.45 hodin zlikvidovali. Příčinou vzniku požáru byla zřejmě technická závada, škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na 70 tisíc korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30