main-bg.jpg

Od oleje na sporáku začala hořet kuchyně

Tři jednotky hasičů dnes dopoledne zasahovaly při požáru v kuchyni rodinného domu v Drnovicích na Vyškovsku.

Požár byl hasičům ohlášen v 7.39 hodin, krajské operační a informační středisko HZS na místo vyslalo tři jednotky - profesionálních hasičů ze stanice ve Vyškově a dobrovolné jednotky z Vyškova a Drnovic. Požár vznikl v kuchyni ve dvorním traktu rodinného domu. Dvaatřicetiletá majitelka na sporáku nechala bez dozoru rozpálený olej v kastrolku. Olej vzplál a od něj začalo hořet zařízení kuchyně. Žena, která se vrátila do kuchyně, se snažila rozpálený kastrolek vynést na dvůr a při tom utrpěla popáleniny na levé ruce. Dvaatřicetiletý muž ze sousedství, který si všiml kouře vycházejícího z kuchyně a přišel majitelce pomoci vynášet věci, se nadýchal zplodin hoření.

V době příjezdu hasičů byly v domě již odpojeny přívody energií. Oběma zraněným hasiči poskytli předlékařskou pomoc a předali je do péče zdravotníků. Požár se podařilo pomocí vysokotlakého proudu lokalizovat a uhasit za 12 minut. Hasiči prostor odvětrali a okolí požářiště zkontrolovali bezkontaktním teploměrem.

Požár poškodil elektrický sporák, odsavač par a další zařízení kuchyně, žár a zplodiny hoření zasáhly také sousední pokoj a koupelnu. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při použití el. spotřebiče, škodu vyšetřovatel HZS předběžně odhadl na 50 tisíc korun. por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31