main-bg.jpg

Ocenění ke Dni vítězství Jihomoravanům

Ministr vnitra MUDr. Mgr. Ivan Langer a generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Miroslav Štěpán dnes na zámku v Praze Tróji předali 46 ocenění HZS ČR, udělených ke státnímu svátku Dni vítězství.

Medailemi, které jsou udělovány za statečnost a záchranu života, za úzkou spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR a za přínos v rozvoji požární ochrany, byli oceněni občané a profesionální a dobrovolní hasiči. Mezi oceněnými bylo také pět jednotlivců z Jihomoravského kraje.

Medaile Za zásluhy o bezpečnost HZS ČR převzal Vlastimil Břicháček, místostarosta městské části Brno-Maloměřice a Obřany, který byl několik let členem komise bezpečnosti a veřejného pořádku rady města Brna. Své úsilí věnoval zajištění vysoké úrovně požární bezpečnosti města Brna a také vybavenosti jednotek sboru dobrovolných hasičů městských částí.

Medailí Za zásluhy o bezpečnost byl oceněn také Josef  Gargula, starosta sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jihomoravského kraje. Téměř celý svůj život zasvětil požární ochraně, řadu let pracoval jako velitel Technické požární a záchranné služby na letišti Brno. Svým pracovním nasazením výrazně přispěl k rozvoji požární ochrany.

Ocenění převzal rovněž Zdeněk Kolomazník, který více než 25 let pracuje u společnosti Moravské naftové doly a.s. jako bezpečnostní a požární technik. Ve své pozici prosazuje nejnovější metody a zabezpečení na snížení nebezpečnosti provozu. Úzce spolupracuje s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje.

Vyznamenán byl i plk. Josef Sláma, ředitel odboru prevence Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, který do služebního poměru nastoupil v roce 1977 a pracoval v různých vedoucích funkcích. Je dlouholetým odborníkem zejména v oblasti prevence, služební úkoly plní svědomitě, obětavě a spolehlivě.  

Čestnou medailí HZS ČR byl oceněn Miroslav Kuchař, starosta sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska okresu Hodonín. Úroveň dobrovolné požární ochrany zvýšil především dlouhodobou a systematickou prací s dětmi. Za jeho působení ve funkci bylo díky jeho příkladné práci zrekonstruováno nebo nově postaveno  v okrese Hodonín 18 hasičských zbrojnic. por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30