main-bg.jpg

Noví hasiči složili slib na náměstí Svobody

Brněnské náměstí Svobody bylo ve středu 6. května dopoledne dějištěm slavnostního slibu nových hasičů – příslušníků HZS Jihomoravského kraje.

V historickém centru města noví hasiči skládali slib poprvé. Tento akt, který hasičům ukládá zákon a který je především výrazem jejich sounáležitosti k HZS a integrovanému záchrannému systému, na náměstí slavnostně složilo 60 nových příslušníků. Mezi novými hasiči, kteří se stali příslušníky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje v roce 2008, bylo 52 mužů a 8 mladých žen. Termín slibu navázal na květnový svátek sv. Floriána - patrona hasičů.

Slavnostní akt se na náměstí Svobody uskutečnil za účasti rodinných příslušníků, blízkých nových hasičů, diváků i řady čestných hostů, mezi nimiž byli představitelé Jihomoravského kraje, města Brna a složek integrovaného záchjranného systému. Slavnost zahájil nástup slibujících a pochod čestné jednotky s praporem HZS JmK. Fanfáry k nástupu hostů a přehlídce čet slibujících, státní hymnu a slavnostní pochod praporečníků zahrála dechová hudba hasičů Olomouckého kraje. Text slibu jménem hasičů - nováčků přednesl stržm. Aleš Pindur, Dis. Všem novým hasičům ke slavnostnímu aktu na náměstí osobně blahopřáli hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Michal Hašek, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Miroslav Štěpán a ředitel Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje plk. Ing. Zdeněk Vlkojan.

Návštěvníci a diváci na náměstí kromě dechové hudby z Olomouce sledovali i další hasičskou dechovku ze Skutče. Muzikanti ze Skutče v dobových uniformách ze začátku minulého století Brňanům zahráli také na dalších místech centra města při projížďce s historickou stříkačkou. Účastníci slibu na náměstí Svobody lidé mohli sledovat rovněž výstavku historické i nejnovější zásahové techniky hasičů.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30