main-bg.jpg

Noční požár způsobil milionovou škodu

Obývací pokoj dvoupokojového bytu dnes v noci zcela zničil požár v ulici Koliště v Brně. Požár poškodil také další byt.

Požár byl hasičům ohlášen v 1.40 hodin, krajské operační a informační středisko HZS na místo vyslalo dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Lidické a Bauerově ulici. Při jejich příjezdu z oken bytu v prvním patře šlehaly plameny a žárem se vysypala skla. Požár se před příjezdem hasičů snažila pomocí hadice nástěnného hydrantu hasit hlídka policistů.

V době vzniku požáru byli uvnitř tři lidé - 45letá žena, muži ve věku 48 a 41 let a jejich pes. Jednoho muže a ženu hasiči z bytu zachránili pomocí vyváděcích dýchacích přístrojů, dalšímu muži se psem se podařilo dostat ven bez pomoci hasičů. Jednačtyřicetiletý muž byl zraněn a zdravotníci ho pro podezření na nadýchání toxickými zplodinami hoření převezli do nemocnice. Ostatní dva uživatelé bytu zraněni nebyli, psa hasiči předali odchytové službě Městské policie.

V pětipatrovém domě hasiči vypnuli el. proud. Oheň v hořícím pokoji se podařilo dostat pod kontrolu ve 2.27 hodin, k odvětrávání silně zakouřeného bytu i chodby domu hasiči nasadili přetlakové ventilátory. Protože při požáru prohořel i strop pokoje, hasiči museli vniknout do bytu nad požářištěm. Pomocí motorové pily a trhacích háků rozebírali konstrukci stropu vyhořelého pokoje a podlahu pokoje horního bytu. Likvidaci požáru po rozebrání konstrukce stropu a podlahy, dohašování lokálních ohnisek a po průzkumu okolí požářiště termokamerou hasiči ukončili ve 4.34 hodin.

Požár zničil obývací pokoj dvoupokojového bytu v prvním patře, zplodiny hoření zasáhly také ostatní místnosti bytu. Oheň zničil i strop a silně poškodil podlahu pokoje bytu v horním patře. Voda použitá při hašení protekla také do lékárny v přízemí domu. V lékárně voda naštěstí natekla jen do vestibulu, zásoby léků a další zařízení zasaženy nebyly.

Příčinou vzniku požáru bytu, který byl už před požárem odpojen od plynu a el. proudu a jeho obyvatelé si svítili svíčkami, byla nedbalost uživatelů při kouření. Podle předběžného odhadu vyšetřovatele způsobil noční požár škodu v hodnotě milionu korun.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31