main-bg.jpg

Noční požár zničil zaparkovaná auta

Dvě zaparkovaná auta zničil noční požár ve Valticích na Břeclavsku. Škoda je podle předběžného odhadu 800 tisíc korun.

Auta vzplanula krátce po půlnoci v ulici Úvaly před bydlištěm jednoho z majitelů. Ten se o požáru dozvěděl od souseda, kterého vzbudilo štěkání psa a rány. Na ulici hořelo vozidlo Audi  TT Quatro, oheň se rozšířil také na sousední vozidlo Volkswagen Touran.

Požár byl hasičům ohlášen 48 minut po půlnoci, na místo vyjely tři jednotky hasičů - profesionální jednotky ze stanic v Břeclavi a Mikulově a místní dobrovolná jednotka. Hasiči z Valtic, kteří k požáru přijeli jako první, proti plamenům nasadili dva vodní proudy. Profesionální hasiči zásah rozšířili o vysokotlaký proud, kterým vozidla po dohašení ochladili. Požár se podařilo lokalizovat v 1.13 hodin a za dalších 25 minut zlikvidovat.

Vozidlo Audi oheň zcela zničil, u sousedního vozidla Volkswagen Touran vyhořela zadní část a kabina.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS spolu se specialisty policejního odboru kriminalistické techniky a expertíz a laboratoře školícího střediska HZS v Tišnově. Mezi pracovními verzemi vyšetřovatel nevyloučil úmyslné zapálení.  V noci hasiči vyjížděli také k požáru vozidla na silnici z Rajhradu do Pohořelic na Brněnsku. Vozidlo Ford Focus, které stálo na okraji silnice kvůli technické závadě motoru, začalo hořet po 22. hodině. K požáru, ohlášenému ve 22.31 hodin, vyjely tři jednotky hasičů - profesionální jednotka ze stanice v Židlochovicích a dobrovolné jednotky ze Syrovic a Holasic. Oheň, který zachvátil kabinu auta, hasiči pomocí vysokotlakého proudu dostali pod kontrolu ve 22.45 hodin a po dohašení a ochlazení auta zlikvidovali ve 23.13 hodin. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS, vozidlo také prozkoumali specialisté policejního odboru kriminalistické techniky a expertíz. Způsobenou škodu vyšetřovatel HZS předběžně vyčíslil na 160 tisíc korun.  por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30