main-bg.jpg

Noční požár zničil tři dřevěné chaty

Tři dřevěné chaty v noci na dnešek zničil požár v zahrádkářské kolonii u Rybkovy ulice na Kraví hoře nedaleko centra Brna.

Kouř a plameny vycházející z prostoru zahrádek zpozorovali lidé z okolí a ohlásili hasičům ve 23.25 hodin. Protože podle opakovaných telefonátů v zahrádkářské kolonii mělo hořet několik chatek, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjely tři jednotky profesionálních hasičů s šesti cisternami a další technikou ze stanic v Bauerově, Lidické a Točné ulici. Při jejich příjezdu se ozývaly tlumené rány připomínající výbuchy tlakových lahví.

Průzkum ukázal, že v kolonii hořely tři dřevěné chaty. Plameny šlehaly ze dvou větších objektů o půdorysu deset krát čtyři a deset krát tři metry, a také ze sousední chaty o půdorysu čtyři krát pět metrů. Hasiči, kteří v hustém dýmu zasahovali v dýchacích přístrojích, proti ohni nasadili čtyři vodní proudy. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu 22 minut po půlnoci. Po rozebrání zbytků prohořelých konstrukcí a dohašování lokálních ohnisek požár zlikvidovali ve 2.11 hodin. Při dohašovacích pracech hasiči požářiště osvětlili. Ze zbytků jedné z chat vynesli prasklou dvoukilogramovou tlakovou propanbutanovou láhev a desetilitrový kanystr zdeformovaný žárem.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Tři rozměrné přízemní dřevěné chaty požár zcela zničil. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK, který si k ohledání zbytků chat a k dalšímu šetření přizval specialisty Policie ČR. Požářiště dnes také prohledal policejní psovod se psem cvičeným k vyhledávání stop po hořlavinách. Z ohořelých zbytků byly odebrány vzorky k laboratorní expertíze. Škodu na objektech i uloženém zahradním nářadí a dalším vybavení vyšetřovatel podle předběžného odhadu vyčíslil na 300 tisíc korun.

 

Image

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30