main-bg.jpg

Neslyšící navštívili brněnské hasiče

P5170136 Požární stanici v Brně-Líšni navštívili členové Unie neslyšících. Měli možnost prohlédnout si zásahovou techniku hasičů a také záchranné služby.

O jejich přivítání se postaral příslušník HZS JmK pprap. Miroslav Mlečka, který se ve svém volném čase věnuje studiu znakové řeči. V průběhu návštěvy se „ve výkladu“ doplňoval s tlumočnicí, která se akce také účastnila.

Příslušníci PS Líšeň seznámili účastníky exkurze s chodem požární stanice. Předvedli zásahové obleky, přilby a obuv, dýchací přístroje a evakuační kukly.  Příslušníci Chemické služby ukázali oblékání a pohyb v přetlakovém protichemickém obleku. Velký zájem byl také o ukázku vybavení  zásahového vozu včetně vyprošťovacího zařízení.

V rámci navázané spolupráce se ZZS JmK se akce účastnila také mluvčí ZZS JmK MUDr. Barbora Zuchová a zdravotníci s výjezdovým sanitním vozem. Zdravotničtí záchranáři předvedli výbavu sanitky a postup při resuscitaci za pomoci automatizovaného externího defibrilátoru, kterým disponují jednotky HZS JmK. Tyto přístroje jsou rozmístěny i na veřejně dostupných místech. Přístroj naviguje zachránce pomocí zvukového výstupu, ale také pomocí zobrazovaného textu na displeji. Což sluchově postižení ocenili.

Před koncem několika hodinové návštěvy seznámili hasiči sluchově postižené s problematikou záchrany osob pomocí výškové techniky.

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30