main-bg.jpg

Páteční podvečer byl ve znamení dopravních nehod, nejvážnější z nich se stala na dálnici D1

DN D1 _ 7.jpg Zatímco v pátečních poledních a odpoledních hodinách byli hasiči zaměstnáni zejména boji s požáry, podvečerní a večerní hodiny byly ve znamení dopravních nehod. Některé z nich se obešly bez zranění, jiné byly svými následky vážnější.

K první nehodě došlo na 18. kilometru dálnice D2 ve směru na Břeclav krátce před 17.30 hod. Zasahující hasiči zde zlikvidovali únik provozních kapalin, provedli protipožární opatření a zběžný úklid komunikace. Jen o pět minut později vyjížděly na Břeclavsku další jednotky tentokrát do obce Rakvice, kde došlo ke střetu nákladního vozu s motocyklem. Zde již musela zasahovat i zdravotnická záchranná služba, neboť při nehodě utrpěl řidič motocyklu zranění.

Právě o hodinu později, přibližně v 18.30 hod., se stala další mnohem vážnější nehoda mezi 168. a 169. kilometrem dálnice D1 ve směru na Prahu. Při ní osobní automobil vyjel mimo vozovku, poškodil dopravní značení, převrátil se na bok a zůstal zaklíněný v okolním porostu. Při této nehodě došlo ke zranění čtyř osob, z nichž tři byly děti. Po příjezdu první jednotky ze stanice Rosice již byly všechny osoby mimo vozidlo. Hasiči tak zprvu pomáhali záchranné službě při poskytování první pomoci zraněným. Ti byli následně transportováni k dalšímu ošetření a i z toho důvodu byla dálnice na několik minut uzavřena, neboť na místě přistával pro zraněné vrtulník. Aby nedošlo k následnému požáru a dalšímu poškození vozu, bylo dále nutné vozidlo stabilizovat a provést protipožární opatření, a to i proto, že vozidlo bylo na plynový pohon. Po vyšetření nehody policií pak havarované vozidlo hasiči z porostu vyprostili a naložili na vůz přivolané odtahové služby, na závěr ještě poopravili poškozené dopravní značení a z místa odjeli.

Touto událostí však dnešní činnost hasičů u nehod neskončila. Před 20.00 hod. se střetla dvě osobní vozidla u obce Vlkoš na Hodonínsku. Jelikož se nehoda obešla bez zranění, hasiči opět provedli pouze protipožární opatření, zběžný úklid vozovky a asistovali odtahové službě s nakládáním vozu. O hodinu později vyjížděli hasiči v Mikulově k dopravní nehodě dalšího osobního automobilu. Prvotní informace o vyproštění se nepotvrdila, automobil sjel pouze mimo vozovku do příkopu, a protože řidič vozidla nebyl při nehodě zraněn, postačilo vozidlo pouze za pomoci navijáku vytáhnout zpět na komunikaci. Jednotka se tak po pár minutách mohla vrátit opět na základnu.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30