main-bg.jpg

Nejlepší prapor mají hasiči z Nových Hvězdlic

Prapor SDH z Nových Hvězdlic na Vyškovsku dnes zvítězil v prvním ročníku soutěže o nejlepší hasičský prapor.

V prvním ročníku této atraktivní soutěže, kterou v Hodějicích na Vyškovsku pod záštitou ředitele HZS Jihomoravského kraje plk. Ing. Jiřího Pelikána připravily zdejší Hasičská společnost Červinka a Sbor dobrovolných hasičů Hostěrádky_Rešov, porota posuzovala celkem 17 praporů dobrovolných hasičů z regionu i z širšího okolí.

Image

Klání, které bylo hlavním bodem programu hodějických Hasičských slavnosti, zahájil slavnostní průvod praporečníků, hostů i historické požární techniky. Hodnocení barevných vyšívaných praporů provázela řada ukázek hašení historickou technikou, požárního útoku mladých hasičů z Hostěrádek-Rešova, a dalších atrakcí. Diváci mohli také sledovat přelet vrtulníku Policie ČR s hasiči-leteckými záchranáři na palubě i přehlídku zásahových vozidel požárních jednotek, které na nedalekém polním letišti s posádkou vrtulníku cvičily plnění závěsného hasícího bambi vaku k likvidaci požárů lesa a obtížně dostupných míst.

Image

V soutěži o nejlepší a nejhezčí hasičský prapor si pohár a stuhu za první místo odvezli hasiči z Nových Hvězdlic. Druhé místo získal hasičský prapor z Lanšperku na Ústeckoorlicku, třetí místo porota udělila praporu SDH z Kanic na Brněnsku. Ocenění pro nejstarší prapor SDH, pocházející z roku 1964, získali hasiči z Bučovic na Vyškovsku. Zvláštní cenu porota udělila praporu společnosti Červinka.

 

Image

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31