main-bg.jpg

Nejčastěji vyjížděli hasiči k dopravním nehodám

Za poslední den zaměstnaly jihomoravské hasiče nejčastěji dopravní nehody, požáry a bodavý hmyz.

Vzhledem k poměrně suchému počasí vyjížděly jednotky hasičů k 6 požárům lesního nebo polního porostu či trávy. Na Blanensku v katastru obce Rozsíčka byl nahlášen požár trávy v úterních večerních hodinách. S jeho likvidací pomáhala profesionálním hasičům  z Kunštátu i zásahová jednotka SDH Olešnice a Rozsíčka. Po likvidaci požáru bylo požářiště krátce po 22té hodině předáno dobrovolným hasičům, kteří do rána místo kontrolovali. Požár  slámy na poli u Sivic zaměstnal hasiče z Pozořic a JSDH Sivice ve 21,30 hodin. K požárům trávy nebo slámy vyjížděli hasiči i v Mikulově a Hustopečích.

            Srpen s sebou přináší i zvýšený počet rojících se vos a sršňů. K likvidaci bodavého hmyzu, který se vyskytuje na veřejných budovách, školách nebo zdravotnických zařízeních a mohl by ohrozit životy a zdraví obyvatel, vyjížděli hasiči za poslední den již v 8 případech. Odstranění sršňů a vos hasiči prováděli v Brně, Blansku, Vyškově i Znojmě.

            Následky dopravních nehod řešili hasiči celkem v 10 případech. K nejtragičtější z nich došlo v katastru obce Bohdalice, kde se střetl motocykl s osobním automobilem. I přes pokusy o oživení zdravotníky záchranné služby motocyklista svým zraněním na místě podlehl. Hasiči ze zasahující jednotky z Vyškova pomáhali při zprůjezdnění komunikace.

 

ilustrační foto - likvidace bodavého hmyzu3

  

kpt. Bc. Pavla Pražáková, preventivně výchovná činnost Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31