main-bg.jpg

Nehody zaměstnaly hasiče v celém kraji

2013-12-21 07 V sobotu 20. prosince zasahovali hasiči u nehod od časného rána. Zranilo se 7 osob, z toho jednoho zraněného vyprostili hasiči. Několik aut skončilo na střeše.

Krátce po šesté hodině vyjely profesionální jednotky ze stanic v Blansku a Boskovicích k dopravní nehodě dvou osobních automobilů v katastru obce Bořitov. Hasiči zajistili vozidla proti případnému vzniku požáru. Necelých patnáct minut byla silnice zcela uzavřena. Jednu zraněnou osobu odvezla Zdravotnická záchranná služba JMK do nemocnice.  Hasiči poté opět komunikaci částečně zprůjezdnili a usměrňovali provoz. Provozní kapaliny, které vytekly z vozidel, hasiči zasypali sorbentem. Společně se Správou a údržbou silnic uklidili komunikaci od nečistot. Po osmé hodině jednotky odjely z místa nehody na své základny.

Ve tři čtvrtě na sedm přijalo Krajské operační a informační středisko HZS JMK oznámení o vozidle na střeše ve Tvarožné Lhotě. Na místě zasahovala jednotka hasičů ze stanice Veselí nad Moravou. Vozidlo se nacházelo mimo vozovku. Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru. Do příjezdu Policie ČR usměrňovali dopravu. Jednotka se vrátila na základnu o půl osmé.

V sedm hodin Operační důstojník HZS JMK vyslal jednotky ke dvěma dopravním nehodám osobních aut. U dopravní nehody v Žabčicích zasahovala profesionální jednotka z Židlochovic. Ve vozidle, které bylo převrácené na střeše, cestovaly dvě osoby a pes. Hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru. Příslušníci HZS nakonec převrátili vozidlo zpět na kola a odtáhli jej mimo vozovku. Jejich zásah byl ukončen deset minut před osmou hodinou. Druhá nehoda se stala ve Tvarožné. Na místě nehody zasahovala profesionální jednotka ze stanice v Pozořicích. Hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru. Jednu zraněnou osobu odvezla Zdravotnická záchranná služba do nemocnice. V osm hodin byla jednotka zpět na své základně.

K další dopravní nehodě vozidla, které skončilo na střeše, vyjížděli hasiči z požární stanice ve Slavkově v 7.21 do Otnic. Auto, které bylo mimo komunikaci, zabezpečili proti případnému vzniku požáru. Zraněné osobě hasiči poskytli první pomoc a předali ji do péče Zdravotnické záchranné službě, která ji transportovala do nemocnice.

V 8.15 vyjely dva vozy z profesionální stanice ve Vyškově k dopravní nehodě dvou osobních vozidel na Brněnskou ulici. Hasiči zabezpečili auta proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Po vyšetření nehody Policií ČR uklidili komunikaci a vrátili se zpět na svou základnu v 8.45.

Krátce před půl devátou volající oznámil na tísňovou linku dopravní nehodu dvou osobních vozidel v Hrádku. Na místo vyjela profesionální jednotka ze stanice v Hrušovanech nad Jevišovkou. Na místě nehody byly čtyři zraněné osoby. Jednu zaklíněnou osobu hasiči společně se záchrannou službou vyprostili z vozidla. Všechny zraněné osoby, po ošetření na místě, odvezly sanitky do nemocnice. Vozidla hasiči zabezpečili proti případnému vzniku požáru. Po úklidu silnice odjela jednotka v 10.40 zpět na svou základnu.

V 11 hodin vyjela jednotka z profesionální stanice v Pohořelicích k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu ve Vranovicích.  Hasiči zabezpečili vozidlo proti vzniku požáru. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Po dobu vyšetřování nehody Policií ČR usměrňovali hasiči dopravu. Poté vozovku očistili a v 12.25 odjeli zpět na základnu.

 Jan Dvořák, tiskový mluvčí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 TOOB-16 (Kurzy)
8. 11. 2019, 00:08 - 19. 11. 2019, 15:00
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30