main-bg.jpg

Nehodu nepřežila seniorka, zraněno bylo šest lidí

K tragické dopravní nehodě dnes odpoledne vyjížděli hasiči na silnici z Valtic do Mikulova na Břeclavsku.

Nehoda se stala na silnici č. 40 zhruba půl kilometru od Valtic. Sedmasedmdesátiletý řidič vozidla Mitsubishi Carisma, který vezl dvojici seniorů z Holandska, se v pravotočivé zatáčce dostal do protisměru, kde se čelně střetl s vozidlem Renault Scenic. Nehodu nepřežila 78letá Holanďanka z vozidla Mitsubishi. Rakouský řidič vozu a další senior z Holandska byli zraněni a zdravotníci je převezli do nemocnice. Ve vozidle Renault Scenic byli zraněni 4 lidé - tři ženy a muž ve věku od 35 do 37 let. Vážně zraněnou ženu z Renaultu do nemocnice dopravil vrtulník letecké záchranné služby.

Nehoda byla hasičům ohlášena v 16.45 hodin, na místo vyjela jednotka ze stanice v Břeclavi. Při jejím příjezdu již na místě zasahovali zdravotníci. Hasiči zdravotníkům pomáhali při ošetřování zraněných. Zajistili také místo k přistání vrtulníku a zraněnou ženu z vozidla Renault pomohli naložit k transportu do nemocnice.

Na obou vozidlech udělali opatření k zamezení případnému požáru. Protože auta byla po čelním nárazu předními částmi zaklesnutá do sebe, museli vozy od sebe odtrhnout a vypáčit kryty motorů, aby mohli odpojit baterie. Sorbentem na vozovce zlikvidovali skvrny uniklých provozních kapalin. Silnici hasiči rovněž uklidili od střepů a úlomků karoserií.  por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28