main-bg.jpg

Nehoda zablokovala dálnici u Brna

Řetězová dopravní nehoda šesti osobních a nákladních vozidel dnes odpoledne zablokovala část dálnice D1 u Brna.

Nehoda se stala na 185. kilometru dálnice D1. Ve směru z Brna do Prahy se střetl tahač Man s návěsem s osobním vozidlem Volkswagen Passat, které na přívěsném zařízení vezlo dvě vozidla Trabant. Dalším účastníkem nehody bylo vozidlo Škoda Octavia. Volkswagen Passat s přívěsným vozíkem prorazil středová svodidla a skončil částečně v rychlém jízdním pruhu v protisměru, škodovku náraz převrátil na levý bok. Nehoda zablokovala dva ze tří jízdních pruhů ve směru z Brna do Prahy a rychlý jízdní pruh v protisměru. Při nehodě byli zraněni tři lidé. Zdravotníci do nemocnice převezli řidičku škodovky, dvoučlennou osádku vozu VW Passat ošetřili na místě. V koloně vozidel, která se vytvořila po nehodě, se zhruba 100 metrů před prvním střetem srazilo vozidlo Hyundai s nákladní Tatrou 815. Tato kolize skončila bez zranění, bez úniku oleje a paliva a hasiči při ní nezasahovali.

Hlášení o havárii na 185. kilometru dálnice hasiči na tísňové lince přijali ve 13.04 hodin. Na místo vyjely jednotky ze stanic v Bauerově a Lidické ulici v Brně. Při jejich příjezdu byli zranění již v péči zdravotníků. Hasiči zajistili místo nehody a zastavili dopravu v zablokovaných jízdních pruzích dálnice.

Po vyšetření a zadokumentování nehody museli hasiči k vyproštění havarovaných vozidel rozbrušovací pilou uříznout osm metrů středových svodidel. Protože u osobního auta VW Passat ani u tahače Man vzhledem k poškození nešly odpojit baterie, obě vozidla zůstala pod proudem a hrozil požár. Hasiči společně s pracovníky asistenční služby pomocí těžké techniky obě vozidla nejdříve odtrhli pomocí lan a navijáků od sebe a ze svodidel, a poté je zajistili proti případnému požáru. Odtah havarovaných vozidel a úklid dálnice zajistili pracovníci asistenční služby a správy a údržby dálnice. V 15.36 hodin hasiči ukončili zásah.

 

Image

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30