main-bg.jpg

Nehoda za hranicí s Rakouskem stála život řidičky

Hasiči dnes v Jihomoravském kraji vyjížděli k sérii nehod. Při havárii za hranicí s Rakouskem zemřela řidička českého auta.

K nehodě ohlášené na hranici  s Rakouskem ve 13.25 hodin vyjížděli hasiči ze stanice v Mikulově. Havarované vozidlo našli již na rakouském území zhruba 500 metrů za hraničním přechodem. U vozidla Škoda Fabia s českou registrační značkou, které na zasněžené kluzké vozovce vyjelo z jízdní dráhy a narazilo do stromu, zasahovali čeští zdravotníci a také jednotka rakouských hasičů. V kabině zdemolovaného auta, z něhož při nárazu odletěl motor, zůstala zaklíněná řidička. Čeští i rakouští hasiči ženu pomocí hydraulického nářadí vyprostili, lékař ale konstatoval, že řidička zemřela.Do 15 hodin hasiči v kraji zasahovali také u dalších deseti dopravních nehod. Na Brněnsku dopoledne vyjížděli na silnici u Těšan, kde z příkopu vytáhli dodávku převrácenou na boku. Nehoda se obešla bez zranění. Havarované osobní auto z příkopu u silnice hasiči vyprostili také u Velatic. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a neunikly žádné ropné látky. U Rebešovic zasahovali u nehody osobního auta, které skončilo v příkopu převrácené na boku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, hasiči na autě udělali protipožární opatření a vozidlo pomocí jeřábu vytáhli zpět na vozovku.

V Brně-Žabovřeskách hasiči zasahovali u dvou nehod. V Kroftově ulici se jednalo se o srážku dvou aut a tři zranění účastníci byli při příjezdu hasičů již v péči zdravotníků. V Zeleného ulici se srazila tři auta, nehoda skončila bez zranění, z prostředního vozidla hasiči pomohli ženě, která nemohla ven.

Na Vyškovsku hasiči vyjížděli na silnici u Holubic k nehodě dodávkového vozidla, které vyjelo z vozovky a skončilo převrácené v poli. Nehoda skončila bez zranění. Dále zasahovali u nehody dvou vozidel u Křižanovic. Jeden zraněný účastník nehody byl před příjezdem hasičů v péči zdravotníků, hasiči vozovku uklidili od vyteklých provozních kapalin. Do Bučovic vyjeli k vyproštění vozidla, které uvízlo ve vlakovém kolejišti. Auto ale bylo z kolejí vytaženo před jejich příjezdem.    

Na Blanensku hasiči zasahovali u nehody jednoho osobního vozidla. Při havárii nebyl nikdo zraněn a z auta nevytekly provozní kapaliny. Hasiči proto jen pomohli auto naložit k odtahu.

Na Znojemsku hasiči vyjížděli na silnici u Miroslavi k havárii dvou aut. Při nehodě byl jeden člověk zraněn, v autech nebyl nikdo zaklíněn. O sto metrů dále se v době zásahu stala další nehoda. U ní ale zásah hasičů nebyl zapotřebí.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31