main-bg.jpg

Nehoda kamionu s nebezpečným nákladem

Úplné uzavření Brněnské ulice na okraji Vyškova si dnes vyžádala nehoda osobního a nákladního vozidla.

Podle dostupných informací řidička vozidla Hyundai Santa Fe v Brněnské ulici nenadále vyjela do protisměru, kde se auto čelně střetlo s nákladním vozidlem Mercedes Benz Atego. U kamionu se při nárazu posunul dopředu náklad, který utrhl kabinu. Při srážce byli zraněni řidič kamionu i řidička vozidla Hyundai.

Hlášení o nehodě hasiči přijali v 8.11 hodin, na místě zasahovala jednotka ze stanice ve Vyškově. Při jejím příjezdu byli oba zranění v péči zdravotníků. Hasiči udělali na vozidlech protipožární opatření a sorbentem zasypali unikající provozní kapaliny. Protože ale kamion ze Švýcarska do ČR vezl náklad palet s výbušným materiálem k výrobě airbagů, hasiči okolo místa nehody vytyčili padesátimetrovou nebezpečnou zónu a Brněnskou ulici zcela uzavřeli. I když průzkum nepotvrdil, že by náraz převážený materiál poškodil, z bezpečnostních důvodů zůstala komunikace uzavřena až do úplného odstranění následků nehody.

Po vyšetření nehody hasiči před 10. hodinou pomohli naložit k odtahu havarované vozidlo Hyundai. Poté pomohli přeložit náklad z poškozeného kamionu na náhradní vozidlo. Havarovaný kamion se podařilo vyložit a odtáhnout po 11. hodině. Hasiči pak pomocí sorbentu zlikvidovali zbytky uniklých provozních kapalin a uklidili vozovku.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30