main-bg.jpg

Návštěva představitelů krizového managementu Rumunska

Generální inspektor pro požární ochranu a civilní ochranu Rumunské republiky generál Vladimir Secara dnes navštívil Brno.

Generál Vladimir Secara s doprovodem je v České republice hostem Hasičského záchranného sboru ČR. V sobotu 31.října se na MV-generálním ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR v Praze sešel s generálním ředitelem HZS ČR genmjr. Ing. Miroslavem Štěpánem a dalšími členy vedení sboru.
Rumunská strana byla podrobně seznámena s organizací, strukturou a hlavními úkoly Hasičského záchranného sboru ČR, tuzemským integrovaným záchranným systémem, či stavem krizové řízení v ČR. Hosté z Rumunska si rovněž prohlédli moderní operační a informační středisko MV - generálního ředitelství HZS ČR.
Dnes dopoledne rumunská delegace navštívila HZS kraje Vysočiny, kde se v Jihlavě seznámila s fungováním vzorového operačního a informačního střediska HZS ČR. V Brně generál Secara položením květů na čestném pohřebišti ústředního hřbitova uctil památku rumunských vojáků, padlých při osvobozování města a jižní Moravy v roce 1945. Rumunští hosté zavítali také na Odborné učiliště požární ochrany v Brně-Líšni, kde se seznámili se systémem odborné přípravy a vzdělávání hasičů. V areálu učiliště si členové delegace prohlédli trenažery k simulaci jevů hoření flash over a roll over a k výcviku hasičů v silně zakouřeném a členitém prostředí, a další pracoviště školy.

Image


V úterý 3.října rumunská delegace zamíří na střední a severní Moravu. Navštíví Základnu logistiky v Olomouci a Záchranný útvar HZS ČR v Hlučíně.

kpt. PhDr. Petr Kopáček, tiskový mluvčí MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR,

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31