main-bg.jpg

Nasazení jihomoravských hasičů při povodních

povodne1.JPG Dnes večer odjel do Čech druhý odřad jihomoravských hasičů.

Do krajů zasažených povodněmi vyjel v neděli 2.6. první odřad s 13 příslušníky HZS a 23 členy jednotek SDH. Hasiči pomáhali v Praze stavět protipovodňové stěny a večer se vrátili zpět.

Ve stejný den vyslalo operační středisko také našeho střelmistra s jedním hasičem. Oba pracují v zaplavených oblastech do dnes. V neděli odstřelili ponton, který tvořil překážku na vodním toku. Druhý den se přesunuli do Svobody nad Úpou, kde pomáhali odstraňovat terénní překážky. Operační středisko Generálního ředitelství HZS ČR dislokovalo střelmistra do Prahy na stanoviště letky PČR, kde je k dispozici vrtulník. Dnes střelmistr trhal pískovcové stěny v Novém Jáchymově, aby umožnil průtok potoku.

Před 13. hodinou dnes odpoledne vyjel do Mělníka kolový nakladač na nosiči kontejnerů z požární stanice Lidická v Brně. Posádku tvořili tři příslušníci HZS.

Dnes ve 21,23 hodin vyslalo operační středisko HZS JMK na žádost Generálního ředitelství druhý odřad. Účastní se jej 13 příslušníků HZS Jihomoravského kraje, 1 příslušník ze Školního výcvikového zařízení HZS ČR z Brna a 3 členové Vodní záchranné služby Brno-střed.

V odřadu je zařazena tato technika: velitelský automobil, dopravní automobil, mobilní čerpací stanice, hadicový automobil s přívěsnou čerpací stanicí, vyprošťovací automobil ze Školního výcvikového zařízení HZS ČR a technika VZS. Odřad směřuje do styčného bodu v Litoměřicích.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Povodně v Čechách

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30