main-bg.jpg

Nákladní auto prorazilo zeď a vjelo do domu

Čtyři jednotky hasičů dnes odpoledne zasahovaly u nehody nákladního auta, které ve Svitávce na Blanensku vjelo do zdi domu. 

Vozidlo Tatra 815 čelně nabouralo do rohové části rodinného domu v ulici Pod kostelem. Auto prorazilo zeď domu a zastavilo se až zhruba tři metry uvnitř jednoho z pokojů. Řidič auta byl vážně zraněn. Obyvatelé domu zraněni nebyli, protože v době nehody byli v v prodejně drogerie, kterou provozují v jiné části objektu.

Nehoda byla hasičům ohlášena ve 14.35 hodin, na místě zasahovaly jednotky ze stanic v Boskovicích a v Kunštátu a také jednotka ze stanice v Lidické ulici v Brně ze speciální vyprošťovací technikou. Spolu s profesionálními jednotkami na místo vyjeli také místní dobrovolní hasiči ze Svitávky.

K vyproštění vážně zraněného řidiče nákladního auta museli hasiči rozřezávat střešní konstrukci domu a pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí také postupně rozstřihávat a uvolňovat kabinu vozidla. Zraněného řidiče se hasičům ze zdemolované kabiny podařilo dostat za hodinu od nárazu do domu a muže předali do péče zdravotníků. Protože zdi domu byly popraskané a silně narušené, hasiči ohroženou část domu v místě nehody provizorně zpevnili dvěma dřevěnými trámy. K posouzení stavu domu si majitelé povolali statika. Místní dobrovolná jednotka hasičů z ulice vyklidila cihly a sutiny z vybourané části domu a majitelům také pomohla vystěhovat zařízení zdemolovaného pokoje.

Po vyklizení a uvolnění ulice hasiči pomocí speciálního vyprošťovacího automobilu začali havarované vozidlo vytahovat ven. Při vyprošťování bylo nutné rozbrušovací pilou rozřezat řízení vozidla. V 17.40 hodin se nákladní auto hasičům podařilo vyprostit z domu a po dohodě se starostou obce vozidlo odstavili na okraj místní komunikace. V 17.52 hodin hasiči ukončili zásah.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31