main-bg.jpg

Náklaďák narazil do auta na čerpací stanici

K neobvyklému zásahu u srážky dvou vozidel na čerpací stanici pohonných hmot dnes hasiči vyjížděli do Brněnské ulice v Modřicích.

Nehoda se stala přímo u čerpacího stojanu. Řidička vozidla Audi A6 natankovala a po zaplacení začala od stojanu odjíždět. Do auta jí ale narazilo zezadu přijíždějící nákladní vozidlo Mercedes Axor. Náklaďák autu prorazil zadní levé dveře a audi navíc přimáčkl k nosnému sloupu přístřešku. Nehoda se obešla bez zranění, obě vozidla ale byla zaklesnutá do sebe a audi navíc i do sloupu střechy.

Policisté, kteří nehodu vyšetřovali, k uvolnění čerpací stanice povolali ve 13.20 hodin hasiče. Na místo vyjely jednotky ze stanic v Bauerově ulici v Brně a v Židlochovicích, ze stanice v Lidické ulici vyjela osádka vyprošťovacího automobilu Man.

Při průzkumu hasiči zjistili, že s osobním autem, které mělo promáčknuté levé zadní dveře  nejde hýbat, vyprošťování by vozidlo ještě více poškodilo a posunout je nutné nákladní auto. Protože v poměrně úzkém prostoru čerpací stanice to s pomocí vyprošťovacího automobilu Man nebylo možné, policisté na žádost velitele zásahu uzavřeli část frekventované výpadovky z Brna na Mikulov a hasiči se speciálním mechanismem přejeli tam. Ze vzdálenosti 15 metrů k náklaďáku natáhli lano navijáku a vozidlo Mercedes textilními vazáky upoutali za přední nápravu. Protože Mercedes nevezl žádný náklad, opatrnou manipulací se i na vzdálenost 15 metrů vozidlo podařilo posunout zhruba půl metru od nabouraného osobního auta. Obě zaklesnutá vozidla tak hasiči dostali od sebe bez dalšího poškození.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30