main-bg.jpg

Na Vyškovsku hoří seník

DSC_0217 V areálu zemědělského družstva ve Studnicích na Vyškovsku začala odpoledne hořet budova seníku. Požár se však rychle šířil i mimo objekt. Plameny způsobily škodu ve výši 4,5 milionu korun.

Krajské operační a informační středisko HZS Jihomoravského kraje přijalo hlášení o požáru minutu po třetí hodině. K události vyslalo jednotku HZS z Vyškova, dobrovolné hasiče z Krásenka, místní dobrovolnou jednotku a jedno družstvo dobrovolných hasičů ze sousedního Olomouckého kraje.

V první chvíli museli hasiči po příjezdu zabránit dalšímu šíření požáru do okolí. Odlétávající rozžhavené kusy plechu zapálily trávu asi 50 metrů daleko od hořící budovy. Požárem tak byl ohrožen také v sousedství stojící kravín s dobytkem. Plameny poškodily i dva hospodářské stroje stojící v blízkosti. Velitel zásahu nechal vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. K požáru vyjela jednotka HZS z Blanska a dobrovolné jednotky z Jedovnic, Senetářova, Drnovic, Ruprechtova a Vyškova.  

Jakmile se jednotkám podařilo zabránit rozšíření požáru, soustředily se na likvidaci plamenů v hořícím seníku. Uskladněné seno v budově o půdorysu asi 20 na 60 a výšce 15 metrů hořelo plamenem a hustý kouř byl vidět do dálky.

Hasiči nasadili deset vodních proudů, zasahovali v dýchacích přístrojích a velitel zásahu nechal zřídit dvě čerpací stanoviště pro doplňování vody. Plameny poškodily stabilitu budovy, hasiči proto nemohli vstoupit dovnitř. Využili však automobilový žebřík, kterým hasili plameny přes probořenou střechu.

V 16,22 hodin nahlásil velitel zásahu operačnímu středisku, že se požár dále nešíří a na místě má dostatek jednotek. Postupně pak odesílal jednotky zpět na základnu.

Velitel zásahu po dohodě s řídícím důstojníkem HZS rozhodl, že se seno nechá kontrolovaně vyhořet pod dohledem jednotky hasičů. Do rána proto budou hasiči na místě kontrolovat vývoj situace.

Událost se obešla bez zranění a příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS. 

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31