main-bg.jpg

Na umělé stěně zvítězili favorité

Pětadvacet hasičů ze sedmi krajů se v Brně utkalo v celostátního přeboru Hasičského záchranného sboru ČR v lezení na umělé stěně na obtížnost. 

První tři místa vybojovali favorité závodu. Loňské prvenství letos obhájil Jaroslav Petečel z HZS hl. města Prahy, druhé místo opět obsadil Martin Gospoš z  HZS Moravskoslezského kraje, třetí příčku vybojoval Petr Urbanovský z Olomouckého kraje. Jiří Buček, reprezentant pořádajícího HZS JmK, v konkurenci 25 závodníků obsadil desáté místo.

Celostátní přebor HZS ČR, který se uskutečnil v Horolezeckém centru Klajda v Kulkově ulici v Brně-Maloměřicích, připravil již počtvrté v osmileté historii tohoto klání brněnský územní odbor HZS Jihomoravského kraje. Ve sportovním lezení na obtížnost se hasiči utkali bez rozdílu věku.

Závod byl podle pravidel pro závody ve sportovním lezení na obtížnost vypsán na tři soutěžní kola. V prvním kole lezci zdolávali tři tratě s 18 chyty. V semifinále, kam postoupilo 10 borců, a v pětičlenném finále pak zdolávali vždy jednu velmi náročnou trať. První kolo borci absolvovali stylem „flash“ (před závodem si prohlédli vytyčenou trasu, kterou jim předvedl předlezec, a během závodu mohli sledovat výkony i techniku ostatních závodníků). Semifinále a finále pak lezci absolvovali stylem „on sight“ (kromě oficiální úvodní dvouminutové prohlídky určené cesty předem neznali žádné podrobnosti o trase výstupu a na vlastní start čekali v izolovaném prostoru šatny haly). O prvních třech i o pořadí na dalších místech rozhodl celkový počet zdolaných chytů.

Celostátní přebor HZS ČR měl vysokou sportovní úroveň. Zvláště ve finále jim rozhodčí vytyčili velmi náročnou trať, která plně prověřila i favority závodu. V Horolezeckém centru Klajda hasiči – lezci opět našli velmi dobré podmínky i zázemí. Za pomoc a podporu závodu organizátoři děkují partnerům:

Alpsport, s.r.o. Ostrava

Lanex, a.s., Bolatice

Singing Rock, s.r.o. Poniklá

Sportovní klub Hasiči Brno.

 

Výsledková listina    
       
POŘADÍ JMÉNO ÚZ.ODBOR  
1. Petečel Jaroslav hl.m. Praha  
2. Gospoš Martin ÚO Ostrava  
3. Urbanovský Petr ÚO Olomouc  
4. Mikuš Miroslav ÚO Ostrava  
5. Saifrt Tomáš ÚO Náchod  
6. Teslík Petr ÚO Ostrava  
7. Voříšek Jaroslav ÚO Liberec  
8. Vašátko Jaroslav ÚO Jičín  
9. Ulrich Josef ÚO Jičín  
10. Buček Jiří ÚO Brno  
11 Indra Tomáš ÚO Olomouc  
12 Čeřovský Jakub ÚO Jičín  
13 Kořínek Kamil ÚO Olomouc  
14 Wilder Vlastimil ÚO Olomouc  
15 Nespěšný František ZÚ Hlučín  
16 Klívar Marek ÚO Olomouc  
17 Janata Jaroslav ÚO Náchod  
18 Pail Leoš ÚO Ostrava  
19 Šarman Petr ÚO Zlín  
20 Pfeifer Karel ÚO Náchod  
21 Herman Igor ZÚ Hlučín  
22 Přinosil Tomáš ÚO Ostrava  
23 Krejča Luboš ÚO Česká Lípa  
24 Chalcar Jiří ZÚ Hlučín  
25 Chmela Luděk ÚO Zlín  por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31