main-bg.jpg

Na požářišti hasiči našli torza dvou těl

  Torza dvou lidských těl dnes hasiči našli ve zbytcích vyhořelé místnosti rodinného domku v obci Velké Hostěrádky na Břeclavsku.

Požár rodinného domku byl operačnímu středisku HZS ohlášen v neděli ve 23.30 hodin. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů - profesionální jednotka ze stanice v Hustopečích a dobrovolné jednotky z Dambořic, Klobouk, Krumpíře a Šitbořic. Hasiče přivolal soused, který zpozoroval hustý kouř a plameny šlehající se střechy i z jednoho okna. Při příjezdu první požární jednotky již hořela celá střecha. Domek, v němž bydleli mladí manželé, byl uzamknutý zevnitř a vstupní dveře bylo nutné otevřít násilím. Hasiči zasahující vzhledem k silnému zakouření v dýchací technice, proti plamenům po vypnutí el. proudu a plynu nasadili tři vodní proudy, zásobované z nedalekého hydrantu. Kromě hašení hořícího domku také jedním vodním proudem bránili rozšíření požáru na sousední objekt. K šíření ohně přispívalo seno uskladněné na půdě. Z garáže u domu se podařilo vytlačit zaparkované vozidlo Fiat Marea. Požár hasiči dostali pod kontrolu sedm minut po půlnoci. Dohašování pokračovalo ještě další tři hodiny. Zásah komplikovalo zřícení stropu jedné z místností, hasiči museli také rozebírat konstrukci krovu a stropu. Ke střežení požářiště a likvidace doutnajících ohnisek hoření na místě do ranních hodin zůstala jedna jednotka dobrovolných hasičů.

V místnosti, která sloužila jako ložnice a v níž se zřítil strop, hasiči v noci našli ohořelé torzo lidského těla. Další torzo lidského těla našli hasiči a policisté dopoledne při podrobném prohledávaní požářiště. Protože totožnost obětí požáru zatím nebylo možné určit, teprve další šetření ukáže, zdali se jedná o obyvatele domu.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Vyšetřovatel zatím stanovil tři pracovní verze - technickou závadu na elektroinstalaci, nedbalost při kouření a úmyslné zapálení. Oheň zcela zničil střechu domku o půdorysu zhruba osm krát osm metrů a strop jedné z místností, žár a zplodiny hoření poškodily další části domku. Škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 500 tisíc korun. Zásah hasičů zabránil rozšíření požáru na část domu a na další objekt. Také hodnotu uchráněného majetku vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 500 tisíc korun.     

 

Image

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31