main-bg.jpg

Na mistrovství v nohejbalu trojic jsme vybojovali bronz

Skvělé umístění vybojovali jihomoravští hasiči – sportovci na XV. mistrovství HZS ČR v nohejbalu trojic.v Šumperku.

Na republikovém mistrovství, které se uskutečnilo v krásném sportovním areálu na centrální požární stanici v Šumperku, jihomoravské hasiče reprezentovala dvě družstva. Jedno družstvo z územního odboru Blansko tvořili příslušníci pprap. Kamil Štrajt, pprap. Stanislav Krésa a mjr. Ing. Roman Oploštil. Druhé družstvo vytvořili příslušníci územních odborů Vyškov a Brno a KOPIS - nstržm. Michal Urban, npor. Ing. Kamil Jaborník (oba PS Slavkov u Brna), nstržm. Michal Janík (PS Brno-Líšeň) a por. Bc. Aleš Bambušek (KOPIS Brno).

A právě druhé jmenované družstvo složené ze dvou ÚO navázalo na úspěch z nedávného přeboru HZS ČR v nohejbale dvojic v Brtnici. Mistrovství trojic v Šumperku se zúčastnilo osm družstev a o vítězi rozhodl spravedlivý turnaj, ve kterém se utkal každý s každým. Každé družstvo odehrálo sedm zápasů. Po 28 zápasech, které se odehrály na dvou kurtech, bylo stanoveno konečné pořadí.

Naše družstvo ztratilo dva zápasy na začátku turnaje a díky tomu, že zvládlo náročné zápasy s dramatickými koncovkami v druhé polovině turnaje, nakonec skončilo na fantastickém 3. místě. Za zmínku stojí, že se nám jako jedinému týmu podařilo uspět v zápase se Šumperkem.

Třetí místo je obrovským úspěchem na mistrovství HZS ČR v nohejbale trojic pořádaným již tradičně v Šumperku a potvrzením druhého místa z loňského ročníku. A současně také potvrzením skvělé formy družstva, které bylo jako jediné bylo na stupních vítězů v Brtnici i v Šumperku.

Konečné pořadí: 1. Šumperk, 2. Valašské Klobouky, 3. Vyškov+Brno, 4. Mladá Boleslav, 5. Frýdek-Místek, 6. Blansko, 7. Frýdek-Místek uč., 8. Karlovy Vary.

 

npor. Ing. Kamil Jaborník, HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31