main-bg.jpg

Na korbě za jízdy vzplanuly balíky slámy

Šest jednotek hasičů dnes likvidovalo požár nákladního auta s balíky lisované slámy v Hevlíně na Znojemsku.

Požár vznikl na přívěsu nákladního auta Volvo. Řidiče na plameny šlehající z nákladního prostoru upozornili okolo projíždějící motoristé. Řidič zastavil a požár se snažil hasit dvěma ručními hasícími přístroji. Protože se ale oheň rychle šířil, zavolal hasiče a před jejich příjezdem popojel do obce k podzemnímu hydrantu a rybníku, který slouží jako zdroj hasící vody.

Hlášení o požáru přijalo krajské operační a informační středisko HZS na tísňové lince v 9.13 hodin, na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic v Hrušovanech nad Jevišovkou, Znojmě a v Mikulově, a dobrovolné jednotky z Hevlína, Drnholce a Božic.

Při jejich příjezdu byl celý přívěs v plamenech a oheň se rychle šířil také na balíky slámy na plně naložené korbě nákladního auta. Hasiči proti plamenům nasadili čtyři vodní proudy, kterými kromě hašení slámy také bránili šíření požáru na kabinu vozidla. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 9.48 hodin. Vzhledem k velkému množství prohořelých a žhnoucích balíků lisované slámy v nákladním prostoru bylo nutné k zásahu nasadit nakladač. S jeho pomocí hasiči náklad slámy z korby postupně shazovali a na zemi prolévali vodou. Oheň hasiči zlikvidovali ve 12.06 hodin, ke střežení požářiště se zbytky balíků slámy na místě zůstala místní dobrovolná jednotka. Hasiči také uklidili okolní vozovku, na kterou z vozidla pojíždějícího k rybníku v obci popadaly balíky slámy.

Náklad balíkované slámy určené k podestýlce a přívěs vozidla oheň zcela zničil, nákladní auto požár poškodil jen částečně, kabinu se hasičům podařilo před plameny ochránit. Příčinu vzniku požáru zkoumá vyšetřovatel HZS JmK, celkovou škodu předběžně vyčíslil na 300 tisíc korun.   

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31