main-bg.jpg

Na konci nehody, na začátku požár

Poslední den v roce vyjížděly jednotky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje především k nehodám. První den nového roku zachraňovaly u požáru.  

Od rána do půlnoci zasahovali hasiči u šestnácti dopravních nehod, při kterých se zranilo jedenáct lidí. Nejvíce výjezdů k havarovaným vozidlům bylo v dopoledních hodinách. Kluzká vozovka dělala problémy řidičům zejména v okolí Rosic a Veverské Bitýšky. U dopravních nehod zde zasahovaly jednotky z požární stanice Tišnov, Rosice a Ivančice.

Na Břeclavsku havaroval a částečně vyjel mimo vozovku kamion převážející rostlinný olej. Stalo se tak na dálnici D2 na 20,5 kilometru ve směru na Brno. Na místě zasahovaly jednotky ze stanic Hustopeče, Židlochovice a Lidická. Řidiče hasiči vyprostili a předali do péče ZZS. Po zajištění místa nehody povolali specializovanou firmu k odstranění kamionu.  

U dalších tří nehod, při kterých byli zranění lidé, zasahovali hasiči z požární stanice Kyjov, Hodonín a Moravský Krumlov.

Také na Vyškovsku vyjížděly jednotky ze stanic Vyškov a Bučovice k havarovaným vozidlům. Zasahovaly na komunikacích u Manerova a Brankovic. A také tyto nehody si vyžádaly zranění.

Od půlnoci do sedmé hodiny ranní, kdy se střídají směny sloužících hasičů, musely jednotky HZS JmK vyjet k dalším deseti událostem. Tento počet je srovnatelný s loňským rokem. Do půl sedmé se zdálo, že první letošní noc proběhla bez výrazné pomoci hasičů. V 6.31 hodin však krajské operační a informační středisko HZS JmK vyslalo brněnské jednotky ze stanic BVV, Lidická, Líšeň a Starý Lískovec k požáru bytu v Brně na ulici Křižkovského.

Hasiči na místě zjistili od muže nacházejícího se před domem, že se v bytě nalézá žena a jeho dvě malé děti. V kompletně zakouřených prostorách začali okamžitě s průzkumem. Zjistili, že požár se sám uhasil, nicméně vytvořil velké množství kouře. Hasiči v dýchacích přístrojích nalezli všechny tři obyvatele bytu a dostali je ze zakouřeného prostředí ven. Zachránili tak šestatřicetiletou ženu, čtyřměsíční miminko a tříleté dítě. Všechny čtyři obyvatele bytu předali do péče ZZS. Celý byt pak odvětrali. Za příčinou požáru zřejmě stojí technická závada ve fotorámečku. Předběžně stanovená škoda je 100 000 Kč,-

 pprap. Mgr. Jaroslav Mikoška

 

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30