main-bg.jpg

Na hranici bude mezinárodní cvičení složek IZS

Hranice ČR a Slovenska bude ve středu 24. října dějištěm přeshraničního taktického cvičení složek IZS obou republik. 

Novináři se mohou v 8. 45 hodin zúčastnit se krátkého brífinku na Společném kontaktním pracovišti IZS Hodonín - Holíč na místě bývalého hraničního přechodu. Vedoucí cvičení podá maximum informací a přítomni budou i zástupci složek IZS České i Slovenské republiky (např. prezident Hasičského záchranného sboru SR plk. Nejedlý).

Poté bude v 9.30 hodin na slovenské straně hraničního přechodu Hodonín – Holíč následovat první část cvičení. Námětem této části bude dopravní nehoda dvou nákladních vozidel, při jejichž střetu dojde k poškození cisterny, která převáží nebezpečný benzen. Při simulované havárii se jeden z řidičů nadýchá výparů unikajícího benzenu a upadne do bezvědomí. Tato část cvičení bude zejména doménou hasičů z ČR i SR. A protože se odehraje na slovenském území, vedoucím cvičení bude příslušník hasičského sboru Trnavského kraje.

 

Ve 13:00 hodin se novináři mohou zúčastnit druhé části cvičení, místo srazu je most přes řeku Moravu v prostorách bývalého hraničního přechodu Lanžhot - Brodské. V rámci cvičení dojde k loupežnému přepadení benzínky, odkud ujíždí pachatel směrem na Slovensko. V prostorách mostu havaruje a vyhrožuje skokem z mostu do řeky. Na místě budou taky policejní potápěči a hasiči se člunem. Novináři mohou nafotit/natočit řadu zajímavých záběrů.

 

 

mjr. Mgr. Petra Vedrová, tisková mluvčí, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30