main-bg.jpg

Na dálnici zasahovali i letečtí záchranáři

Vrtulník Policie ČR s hasiči - leteckými záchranáři dnes zasahoval u dopravní nehody na dálnici D1.

Nehoda u motorestu Rohlena na Brněnsku byla ohlášena v 8.25 hodin, krajské operační a informační středisko HZS na místo vyslalo tři jednotky hasičů ze stanic v ulicích Tuřanka a Lidická a v Pozořicích, a kvůli kolonám na dálnici k zásahu vzlétl také policejní vrtulník s hasiči - leteckými záchranáři.

Na 207. kilometru dálnice ve směru z Vyškova do Brna u nájezdu od motorestu Rohlenka havarovalo vozidlo Volkswagen Sharan, které se střetlo se soupravou tahače Mercedes Actros s návěsem. Třetím účastníkem nehody bylo další nákladní vozidlo, které takřka nepoškozené zastavilo o sto metrů dále. Ve zdemolované kabině vozidla VW Sharan zůstal zraněný zaklíněný řidič, kterému ještě před příjezdem záchranářů poskytli první pomoc okolo projíždějící vojáci. Tahač mercedes po střetu skončil částečně v příkopu u dálnice, vzpříčený návěs s nákladem prázdných dřevěných palet zatarasil odstavný pás a pravý jízdní pruh dálnice. Levý pruh zůstal průjezdný.

Zaklíněného řidiče volkswagenu, který byl při vědomí, zdravotníci stabilizovali a hasiči zahájili jeho vyprošťování hydraulickým nářadím. K záchraně muže bylo nutné rozstříhat část střechy a boční dveře a roztáhnout zborcenou palubní desku vozidla. Zraněného řidiče hasiči v 9.05 hodin dostali z vozidla a předali zdravotníkům. V době nehody měl být v autě také pes, kterému se však před příjezdem záchranářů podařilo z kabiny vyskočit a hasiči ho v okolí nenašli.

Z částečně poškozené palivové nádrže tahače do zeminy u dálnice vyteklo několik litrů nafty. Únik nafty do půdy hasiči ohlásili odboru životního prostředí Městského úřadu ve Šlapanicích. Zbytek paliva, zhruba 300 litrů nafty, hasiči z nádrží tahače přečerpali do přistavených sudů. Vyproštění nákladního vozidla zajistila specializovaná firma. Hasiči proto v 10.17 hodin ukončili zásah.K dopravní nehodě tramvaje MHD a osobního vozidla Mazda 626 hasiči před 14. hodinou vyjížděli na křižovatku ulic Dornych a Plotní v Brně. Nehoda se obešla bez zranění, auto však zůstalo v kolejišti. Hasiči udělali na vozidle protipožární opatření a auto odstranili z kolejiště. Do příjezdu policistů také hasiči řídili dopravu.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30