main-bg.jpg

Na Blanensku hořela hospodářská budova

IMG_2812b V Petrově na Blanensku hořela včera odpoledne budova bývalého kravína. V hospodářském stavení byla naskladněná sláma.

Událost ohlásili lidé z okolí v 15,17 hodin. Vzhledem k situaci vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS JMK na místo zásahu jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Postupně se na požářišti vystřídalo čtrnáct profesionálních a dobrovolných jednotek.

Po příjezdu prvních jednotek museli hasiči především uchránit přiléhající budovu seníku, kam se plameny mohly rychle rozšířit. To se podařilo a požár tak zachvátil pouze budovu o rozměrech asi 60 na 15 metrů a další okolí již neohrožoval.

Hasiči likvidovali plameny šesti vodními proudy kolem budovy a jedním proudem z koše automobilového žebříku. Při zásahu se na noze lehce zranil jeden dobrovolný hasič. Na místě byl ošetřen.

Situaci se jednotkám podařilo dostat pod kontrolu v 17,07 hodin. Přesto, že se plameny v tu dobu již dál nešířily, čekaly hasiče ještě hodiny práce.

Vzhledem k hustému kouři nařídil velitel zásahu použít přetlakové ventilátory, kterými se podařilo vyhánět kouř z haly ven. Na vyvážení slámy povolal velitel hasičský nakladač z Brna. Prohořívající slámu pak hasiči vyváželi z objektu na pole, kde se nechala kontrolovaně dohořet.

Majitel objektu zajistil dohled nad dohořívající slámou a jednotky se postupně začaly vracet na základnu. Likvidaci požáru nahlásil velitel zásahu ve 23,39 hodin.

Předběžná škoda vzniklá požárem je 1 milion korun. Letos se na Blanensku jedná o požár s největší předběžně stanovenou škodou. Příčinu nyní zjišťuje vyšetřovatel HZS JMK.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE

Svodka události

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31