main-bg.jpg

Muže smrtelně zranil vysokozdvižný vozík

Dvaapadesátiletý muž se dnes smrtelně zranil při nehodě vysokozdvižného vozíku na místní komunikaci v Deblíně na Brněnsku.

Muž se zranil, když pomocí vysokozdvižného vozíku na místní komunikaci před autodílnou na okraji obce z transportního přívěsu skládal havarované auto. Vysokozdvižný vozík se mu zřejmě nečekaně rozjel, řidič ze stroje vyskočil, ale vozík se na něho převrátil. Vážně zraněného řidiče z převráceného stroje vyprostili svědci události a ihned zavolali záchranáře.

Hlášení o nehodě hasiči na tísňové lince přijali v 11.44 hodin. Na místo vyjela jednotka ze stanice v Tišnově a místní dobrovolná jednotka z Deblína. Ze základny na letišti v Brně-Tuřanech do Deblína vzlétl policejní vrtulník s hasiči – leteckými záchranáři na palubě, z letiště k místu nehody odstartoval také vrtulník letecké záchranné služby se zdravotníky.

Při příjezdu hasičů, kteří byli na místě první, zraněný řidič vozíku nejevil známky života a hasiči proto ihned zahájili jeho resuscitaci. V oživovacích pokusech vzápětí s pomocí hasičů pokračovala osádka zdravotnického vrtulníku. Přes intenzívní úsilí záchranářů ale lékař konstatoval, že muž svá zranění nepřežil.

Hasiči sorbentem na komunikaci zlikvidovali drobný únik provozních kapalin. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak hasiči po 15. hodině převrácený vysokozdvižný vozík pomocí vyprošťovacího automobilového jeřábu postavili zpět na kola a sorbentem zasypali další drobný únik provozních kapalin. Havarovaný vozík pomohli naložit k odtahu. V 15.52 hodin hasiči ukončili zásah a odjeli na základnu.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30