main-bg.jpg

Při požáru našli hasiči mrtvého muže

Hasiči zasahující u požáru chatky ve Vojkovicích na Brněnsku našli uvnitř mrtvého muže. 

Dvě hodiny po půlnoci vyjížděly dnes ráno tři jednotky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a také tři jednotky sborů dobrovolných hasičů k nahlášenému požáru chaty ve Vojkovicích na Brněnsku.

K zásahu byli vysláni hasiči z požární stanice Židlochovice, Líšeň a Lidická v Brně. Jednotky SDH přijely z Židlochovic, Holasic a Hrušovan u Brna.

Na místě museli hasiči nasadit postupně dva vodní proudy, aby dostali pod kontrolu a následně zcela uhasili požár v chatě o půdorysu přibližně šestatřiceti metrů čtverečních. Po násilném průniku do chatky našli hasiči uvnitř asi jednačtyřicetiletého mrtvého muže. Příčina jeho úmrtí je v šetření policie ČR. Je možné, že se mu uzamknutá chatka s mřížemi na oknech i dveřích stala pastí a před kouřem požáru nedokázal včas uprchnout.

Po ohledání těla přivolaným lékařem a jeho transportem pohřební službou pokračovali hasiči v rozebírání střešní konstrukce a prolévání doutnajících zbytků po požáru.

Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla závada na elektrickém topidle. Zjišťovatel příčin požárů HZS JmK vyčíslil škodu předběžně na 100 000 Kč.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Fotogalerie ZDE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30