main-bg.jpg

Muž se zranil při požáru rodinného domu

K požáru v rodinném domě ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku vyjíždělo časně ráno pět hasičských jednotek. 

Požár byl na operační a informační středisko HZS JMK nahlášen ve 3.39 hodin ráno. O šest minut později již na místo dorazila místní dobrovolná jednotka. Další jednotky byly na cestě. Operační středisko vyslalo jednotku HZS JMK ze stanice Hustopeče a dobrovolné hasiče z Horních Bojanovic a Rakvic.

Požárem bylo zasaženo přízemí samostatně stojícího rodinného domu. Jeho obyvatelé již byli venku. Plameny zachvátily několik místností a podle vyšetřovatele HZS JMK způsobily škodu ve výši 500000 korun. Požár vznikl u plynového topidla, kde došlo zřejmě k závadě. Díky dřevěnému obkladu místnosti se plameny rychle šířily. Sedmasedmdesátiletý pán bydlící v přízemí se včas probudil a pokusil se oheň uhasit. To se mu již nepodařilo, a proto upozornil na nebezpečí syna z prvního patra domu. Ten ještě stihl vyjít ven, než oheň zachvátil schodiště a společně pomocí žebříku zachránili zbylé obyvatele domu z prvního patra.

Hasiči zasahující v dýchací technice nasadili k likvidaci požáru dva vodní proudy a v 5.57 hodin požár zcela dohasili. Velitel zásahu si nechal na místo povolat jednotku HZS z Břeclavi s termokamerou, aby vyloučil skryté šíření požáru.

Teprve během zásahu se sedmasedmdesátiletý muž z přízemí svěřil hasičům, že má zdravotní potíže. Hasiči zjistili, že se při počátečním hašení požáru poranil na zádech. Velitel zásahu mu proto okamžitě nechal přivolat záchrannou službu, která jej transportovala do nemocnice.

Hasiči odvětrali dům pomocí přetlakové ventilace a po likvidaci posledních ohnisek požáru se jednotky postupně vracely na své základny. Místní jednotka dobrovolných hasičů zůstala na pokyn velitele zásahu na místě požáru do sedmi hodin a prováděla dohled nad požářištěm.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31