main-bg.jpg

Muž nepřežil nehodu trolejbusu a tramvaje

Jeden člověk zemřel, dalších šestnáct lidí bylo dnes v podvečer zraněno při dopravní nehodě trolejbusu a tramvaje v Brně-Černých Polích.

Na křižovatce ulic Drobného, Lesnická a Provazníkova se střetl trolejbus na lince č. 37 s tramvají na lince č. 9. Trolejbus při nárazu vyjel na protější chodník, tramvaj při střetu vykolejila. V obou vozidlech byli zraněni lidé.

Hlášení o nehodě hasiči na tísňové lince přijali v 19.19 hodin. K zásahu vyjely jednotky ze stanic v Lidické a Bauerově ulici, hasiči byli na místě za tři minuty od ohlášení nehody společně s prvními vozy zdravotnické záchranné služby. Ihned po příjezdu hasiči pomáhali zdravotníkům při ošetřování zraněných a při resuscitaci jednoho těžce zraněného muže, který nejevil známky života a lékař konstatoval jeho úmrtí. Ze zadní demolované části trolejbusu hasiči bez použití hydrauliky vyprostili a předali do péče zdravotníků vážně zraněnou ženu. Ostatní zranění byli mimo vozidla a záchranáři jim poskytovali ošetření. Řidiči havarovaného trolejbusu a další účastnici nehody hasiči přivolali pomoc policejní psycholožky. Do nemocnice zdravotníci převezli celkem 11 lidí, z toho tři utrpěli vážná zranění. Na krizové centrum FN Bohunice byl převezen také řidič trolejbusu. Na místě zdravotníci a hasiči ošetřili další čtyři lehce zraněné účastníky nehody včetně řidiče havarované tramvaje.

Image

 

Při příjezdu hasiči zajistili místo nehody, zkontrolovali, zdali jsou obě vozidla odpojena od el. proudu a tramvaj i trolejbus zajistili proti případnému vzniku požáru.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31