main-bg.jpg

Mokrý sníh vyvracel stromy, nejvíc na Brněnsku

Mokrý a těžký sníh, který vyvracel stromy a větve, zaměstnal i jihomoravské hasiče. Silnice uvolňovali od spadlých kmenů a větví.

V noci a dnes dopoledne vyjížděli k téměř 30 zásahům k uvolnění komunikací. Do 18. hodin počet zásahů vzrostl o dalších 17 výjezdů. Nejvíc práce měli hasiči v krajském městě a na Brněnsku. Silnice a komunikace zatarasené kmeny a větvemi uvolňovali na více než 30 místech.

V Brně motorovými pilami pořezali a odstraňovali stromy a větve v městských částech Královo Pole, Soběšice, Utěchov, Pisárky, Bystrc, Kohoutovice a v místní části Stránice. Na Brněnsku hasiči vyjížděli do Omic ke stromu, který mokrý sníh vyvrátil na dráty elektrického vedení. K zásahu povolali také montéry rozvodných závodů. Další stromy spadlé na vozovku hasiči na Brněnsku odstraňovali ze silnic v Kuřimském Jestřabí, v Pozořicích, Čučicích, Uníně, Střelicích, Nebovidech, v Zastávce, Rosicích, Ivančicích. Pomocí motorových pil a lan  uvolňovali silnice zatarasené kmeny a větvemi také u obcí Strhaře, Újezd u Tišnova, Hajany, Všechovice, Litostrov, Svatoslav, Deblín, Hostěnice, Domašov a Popůvky.

Na Vyškovsku hasiči startovali motorové pily k odstranění stromů a větví u Olšan a opakovaně také u Račic-Pístovic. Na Blanensku vyjížděli k uvolnění komunikace od spadlých větví na silnice u Olešné, Žďárné a Bukovinky. V Šebrově-Kateřině zasahovali při odstraňování vyvráceného stromu, který při pádu strhl dráty vedení místního rozhlasu a poškodil také zaparkované dodávkové auto. Na Břeclavsku hasiči pořezali a odstranili ze silnice několik stromů u Klentnice na Mikulovsku. Na Hodonínsku hasiči spadlý strom zlikvidovali ze silnice ve Strážnici. Na Znojemsku pomocí motorové pily uvolňovali vozovku zatarasenou ulomenou větví u obce Tulešice.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30